Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.
Panel
panelIconIdatlassian-info
panelIcon:info:
bgColor#EAE6FF

Translated by: MoneyLT and Incognitas
Verified by: MoneyLT and Incognitas

Sveiki atvykę į oficialią Pi Network Wiki Bendruomenę!

Šiuos Wiki puslapius redaguoja ir prižiūri Pi pokalbio kambarių Moderatorių komanda ir tai nėra oficialūs Pi „Core Team“ pranešimai. Tačiau Pi „Core Team“ prižiūri šioje svetainėje pateiktas el. pašto užklausas.

...

Table of Contents
minLevel2
maxLevel2

.

...

.

Kaip užsiregistruoti?

Šiuo metu yra trys būdai, kuriuos galite naudoti užsiregistruojant.

...

Info

Kai „Pi Network“ programėlėje yra didelė apkrova, ši funkcija gali būti nepasiekiama. Taigi, prašome pabandyti dar kartą vėliau.

Atgal į viršų

...

.

Kaip prisijungti? (pamiršau kaip užsiregistravau, arba pamiršau slaptažodį)

Svarbu, kad prisijungtumėte prie „Pi Network“ programėlės tokiu pat būdu, kaip ir registravotės, tai yra: arba naudodamiesi Facebook paskyra arba telefono numeriu su slaptažodžiu. Jei prisijungdami prie „Pi Network“ programėlės naudosite kitokį metodą ar kitą telefono numerį nei registracijos metu, Jūs sukursite visiškai naują Pi paskyrą, kurioje dar nėra iškasta Pi valiutos. Tai NEREIŠKIA, kad praradote iškastus Pi, kurie yra pradinėje paskyroje.

...

Info

Dėl didelės apkrovos kartais gali nepavykti prisijungti prie Pi programėlės. Vėliau bandykite dar kartą.

Atgal į viršų

...

.

Ar galiu pakeisti Facebook profilį, susietą su mano „Pi Network“ paskyra?

Šiuo metu neįmanoma pakeisti „Facebook“ paskyros, kuri yra susieta ir patvirtinta su Jūsų „Pi Network“ paskyra, net jei ir atjungsite „Pi Network“ programėlę nuo senosios savo „Facebook“ paskyros.

Jei registruodami „Pi Network“ paskyrą atlikote naudodamiesi „Facebook“, būtinai pridėkite telefono numerį ir slaptažodį, kad kraštutiniu atveju, jei negalėtumėte prisijungti prie „Facebook“ paskyros, (nes ji buvo užblokuota arba į ją įsilaužta) galėtumėte vėl prisijungti. Pridėję tel.nr. galėsite pasiekti savo „Pi Network“ paskyrą naudodami savo telefono numerį ir slaptažodį.

Atgal į viršų

...

.

Kaip prisijungti su telefono numeriu?

Jei Jūsų paskyra užregistruota arba patvirtinta naudojant telefono numerį, norėdami prisijungti prie savo paskyros, spustelėkite „Tęsti su telefono numeriu“. Įveskite telefono numerį, kurį nurodėte registruodamiesi (nebent testavimo metu pakeitėte savo telefono numerį) ir vadovaukitės instrukcijomis.

...

Info

Esant didelei apkrovai Pi programėlėje, ši funkcija gali būti nesėkminga. Jums gali tekti pabandyti kelis kartus skirtingomis dienomis ar laikais.

Atgal į viršų

...

.

Kaip prisijungti su Facebook paskyra?

Instrukcijos

Jei Jūsų paskyra patvirtinta su Facebook:

...

Mums nėra pranešta apie klaidas naudojant Facebook prisijungimo duomenis. Jei negalite prisijungti naudodamiesi Facebook, gali būti, kad savo paskyrą jau esate užregistravę su telefono numeriu ir slaptažodžiu.

Atgal į viršų

...

.

Kaip patvirtinti savo „Pi Network“ paskyrą?

Ar turiu atlikti paskyros patvirtinimą su savo telefono numeriu arba Facebook?

...

  1. Jums reikia atsisiųsti  „Facebook“ programėlę į savo telefoną.

  2. Prisijunkite prie „Facebook“ programėlės.

  3. Patikrinkite nustatymus, kad kitos programėlės galėtų prisijungti prie Jūsų „Facebook“ paskyros. Skiltyje „Nustatymai“ eikite į „Programėlės ir svetainės“ ir įsitikinkite, kad nustatymai įjungti „Turned on“.

Atgal į viršų

...

.

Kaip išgauti (kasti) Pi?

Paspauskite kasybos mygtuką (arba žaibo ⚡ piktogramą), kad pradėtumėte 24 valandų kasybos sesiją. Pasibaigus 24 val. sesijai, reikės vėl paspausti kasybos mygtuką ⚡, kad pradėtumėte naują kasybos sesiją.

...

Tikėtina, kad Jūs sukūrėte naują paskyrą, o ne prisijungėte prie senosios, jau naudojamos paskyros. Prašome perskaitykite su tuo susijusį straipsnį „Kaip prisijungti? (pamiršau kaip užsiregistravau, arba pamiršau slaptažodį).“

Atgal į viršų

...

.

Kaip sukonfigūruoti Node?

Jei reikia pagalbos atliekant „Node“ diegimo veiksmus, apsilankykite kitame mūsų bendruomenės „Wiki“ puslapyje:https://github.com/pi-node/instructions/wiki

...

Prašome atkreipti dėmesį, kad tai yra testavimo etapas, kurio tikslas - išsiaiškinti problemas, su kuriomis susiduria įvairūs įrenginiai, programinė įranga ir interneto susijungimai, kurie paskirstyti mūsų bendruomenėje. Mūsų tikslas yra suteikti galimybę, kad kuo daugiau „Node“ kandidatų galėtų sėkmingai įdiegti šią sistemą. Po to mes galėsime sukalibruoti įrenginio techninės ir programinės įrangos reikalavimus, reikalingus patikimam ir saugiam tinklui pasiekti. Net jei Jums šiuo metu nesiseka atlikti visų šių veiksmų, tai vis tiek suteikia mums naudingos informacijos, nes mes atliekame būtinus patobulinimus, kad pritaikytume tai didesnei mūsų bendruomenės daliai ir jų įrenginiams.

Atgal į viršų

...

.

Paskyros nustatymai

Pakeitimų Jūsų paskyrai per el.paštą ar palaikymo portalą atlikti negalime, nes neturime priemonių, kaip galėtume saugiai patikrinti, ar prašymą pateikė tikrasis paskyros savininkas. Kitaip tariant, mes negalime apdoroti prašymo pakeisti jūsų vardą, pavardę, vartotojo vardą, telefono numerį ar slaptažodį. Norėdami gauti daugiau informacijos dėl savo paskyros, žiūrėkite tolesnius poskyrius. Jei norite būti įtraukti į sąrašą, kad Jums būtų pranešta, kai tokia funkcija bus pasiekiama programėlėje, prašome užpildyti el.pašto užklausos formą čia.

...

  1. Pagrindiniame „Pi Network“ programėlės ekrane bakstelkite piktogramą viršutiniame kairiajame kampe, kad atidarytumėte „Pi Network“ šoninės juostos meniu.

  2. Bakstelkite „Profilis“.

  3. Skiltyje „Nustatymai“ spustelėkite oranžinį mygtuką „ŽIŪRĖTI“ šalia užrašo „Prašyti pakeisti vardą“.

  4. Peržiūrėkite dabartinį įvestą vardą, pavardę ir apatiniame dešiniajame kampe bakstelkite „Prašyti vardo pakeitimo“.

  5. Toliau, vadovaukitės programėlėje pateiktomis instrukcijomis.

...

Jei negalite prisijungti prie antrosios paskyros, tikimės, kad ateityje programėlėje atsiras funkcija, kur galėsite pranešti apie pasikartojančią paskyrą ir paprašyti ją pašalinti. Įsitikinkite, kad deklaravote pasikartojančią paskyrą, kad išvengtumėte paslaugų teikimo sąlygų pažeidimų.

Atgal į viršų

...

.

Tapatybės Patvirtinimas (KYC)

Išleistas „Pi Network“ bandomasis KYC sprendimas

...

Pažink savo klientą“ (KYC) – tai procesas, kurio metu tikrinama tapatybė norint identifikuoti žmogų, tai leidžia atskirti tikras paskyras (genuine) nuo netikrų, suklastotų (fake).

„Pi Network“ vizija yra sukurti patrauklią ir plačiausiai pasaulio ekonomikoje naudojamą kriptovaliutą. „Pi Network“ valiutos kasimas yra priklausomas nuo socialinio tinklo dydžio, kasimo greitis sumažėja perpus (įvyksta „halving“), kai narių skaičius išauga 10 kartų. Todėl „Pi Network“ turi griežtą vienos paskyros vienam asmeniui taisyklę.

...

Atsižvelgdami į dalyvavimo lygį, aktyvumą ir kitus „Mainnet“ parametrus, mes nuspręsime, ar Pionieriai galės atlikti KYC po „Mainnet“ paleidimo ar ne. Nepraleiskite progos! Kasdien apsilankykite „Pi Network“ programėlėje, kad toliau uždirbtumėte Pi ir sekite mūsų savaitinį skelbiamą turinį :)

Atgal į viršų

...

.

Saugos ratas (Security Circle) 

Kaip įtraukti narius į savo saugos ratą?

...

Jūs vis tiek galite toliau tęsti kasimą ir uždirbti Pi. Tačiau, įtraukus žmonių į saugos ratą, Jūsų kasimo greitis padidės.

Atgal į viršų

...

.

Darbo komanda ir pakvietimo kodas

Kaip galiu padidinti savo darbo komandos narių skaičių?

...

Mes pripažįstame ir suprantame, kad gali būti nemalonu pamatyti sumažėjusį Pi likutį dėl tokių premijų panaikinimo. Tačiau tai buvo nesąžiningai įgytas pelnas, nes Pi politikoje ir taisyklėse apibrėžta, kad Pi toliau keliaus tik su tikrais, realiais žmonėmis, kurie naudoja tik vieną paskyrą, skirtą tik vienam asmeniui, ir nurodyta, kad visi Pi, kurie buvo sukaupti ir iškasti naudojant suklastotas paskyras, bus panaikinti. Būtų nesąžininga, jei mes paliktume Pi tiems žmonėms, kurie buvo uždirbti iš suklastotų paskyrų. Įsivaizduokite, jei nesąžiningas, blogų ketinimų turintis asmuo, kuris susikūrė daugybę suklastotų paskyrų, uždirbtų Pi didesniu greičiu, galėtų juos gauti ir panaudoti, tai būtų nesąžininga kitų atžvilgiu. Siekdami išlaikyti patikimumą ir sąžiningumą savo tinkle, negalime nei vienam leisti taip elgtis, naudoti nesąžiningu ir apgaulės būdu uždirbtų Pi, kur buvo naudojamasi bet kokiu būdu, kad tik gauti atlygį iš suklastotų paskyrų.

Atgal į viršų

...

.

Pokalbių kambarys (Chat)

Pokalbių kambario taisyklės

...

Pažeidus nustatytas pokalbių kambario taisykles, žinutės gali būti užblokuotos, ištrintos arba Pionierius gali būti nutildytas (atjungta galimybė bendrauti).

Atgal į viršų

...

.

Saugokitės sukčių

Augant „Pi Network“ tinklui, pastaruoju metu padaugėjo pranešimų ir apie sukčiavimo atvejus. Atminkite, kad šiuo metu Pi galima kasti nemokamai, bet ši valiuta kol kas nėra niekur parduodama. „Pi Network“ nėra susijęs su jokia įmone ar asmeniu, kurie siūlo Pi pirkimo/pardavimo sandorius, Pi kainos manipuliacijas, ar bet kokius kitus išvestinius produktus, kurie siejami su „Pi Network“. Visi tokie pirkimai/pardavimai yra neteisėti ir Jūs rizikuojate prarasti savo pinigus ar asmens duomenis. Šiuo metu Pi oficialiai nėra jokiose prekybos biržose ar valiutų/kriptovaliutų keityklose.

...

Jei susiduriate su sukčiavimu ar įtartina veikla, prašome susisiekti su mumis per „Support Portal“, ten užpildyti anketą: „Scam Report Form“ ir elektroniniu paštu pateikti sukčiavimą patvirtinančius įrodymus. Jei Pi programėlės pokalbių kambariuose yra pionierių, bandančių pirkti, parduoti ar iškeisti Pi, tai pažeidžia mūsų paslaugų teikimo sąlygas. Jei matote šią neleistiną veiklą, padarykite pažeidimo ekrano kopiją (screenshot) ir atsiųskite ją el. paštu per mūsų „Support Portal“, bei užpildykite anketą: „Scam Report Form“

Atgal į viršų

...

.

Pi Wallet (piniginė) ir Pi Browser (naršyklė)

Naršyklė „Pi Browser“ iš esmės yra nauja Pi programėlių / Paslaugų platformos sąsaja. Naršykle „Pi Browser“ siekiama sukurti atvirą ir tiesioginę Pi programėlių platformą, kurioje kūrėjai galėtų lengvai kurti, išbandyti ir įdiegti Pi programėles, o Pionieriai galėtų jas išbandyti ir naudoti ateityje. Kaip bendros paskirties naršyklė, ji vis dar yra primityvi, tačiau tai yra vienintelė naršyklė, galinti palaikyti „Pi“ programėles. Šiuo metu naršyklė yra BETA versijos, bet vėliau ji bus patobulinta integruojant daugiau funkcijų.

...

Note

Atminkite, kad šiuo metu Pi pardavimas yra neteisėtas ir pažeidžia paslaugų teikimo sąlygas, jeigu pažeisite šias sąlygas, Jūsų paskyra gali būti įšaldyta.

Atgal į viršų

...

.

PI WALLET: kaip susikurti piniginę?

Norėdami gauti bendrą informaciją apie Pi piniginę ir Pi naršyklę, prašome skaityti čia. 

...

Info

Jei prieš susikuriant piniginę nenustatėte biometrinės tapatybės patvirtinimo (telefone išjungtas Face ID, Touch ID arba piršto atspaudas), Jums gali tekti naudotis funkcija „ATRAKINTI SU SLAPTAFRAZE“, kad galėtumėte nustatyti ir naudoti biometrinį prisijungimą (pvz. pirštų atspaudą ar veido atpažinimą).

Atgal į viršų

.

PI WALLET: kaip naudotis pinigine?

Prisijungę prie Pi piniginės pamatysite puslapį „Likutis“. Naujoje piniginėje bus 100 „Test-Pi“. Atminkite, kad „Test-Pi“ nėra tikri Pi ir neturi vertės. Šie Pi skirti tik testavimo ir bandymo tikslais.

  1. Norėdami išsiųsti „Test-Pi“ spustelkite oranžinį „SIŲSTI“ mygtuką, puslapyje „Siųsti Test-Pi“

    1. Skiltyje „Gavėjo adresas“ įveskite gavėjo piniginės adresą, kuriam norite išsiųsti „Test-Pi“. Gavėjo adresas sudarytas iš 56 simbolių. (ateityje galėsite siųsti „Test-Pi“ pagal vartotojo vardą.)

    2. Skiltyje „Suma“ įveskite norimą „Test-Pi“ sumą, kurią norite išsiųsti.

    3. Skiltyje „Mokestis“ šiuo metu nustatytas minimalus 0.01 „Test-Pi“ mokestis taikomas „Pi Testnet“ – bandomajame tinkle, kuris yra numatytasis. Galite padidinti šį mokestį, jei norite, kad Jūsų operacija būtų prioritetinė. Padidinus mokestį suteikiama pirmenybė ir pervedimas vykdomas greičiau esant didelei apkrovai.

    4. Pastaba: piniginės likutis negali būti mažesnis nei 20 „Test-Pi“. Jei bandysite pervesti sumą, kuri Jūsų likutį padarytų mažesniu nei 20 „Test-Pi“, toks pervedimas nepavyks ir bus nesėkmingas. Instrukcija, kaip paprašyti daugiau „Test-Pi“ pritrūkus, galite rasti paspaudus oranžinį mygtuką „GAUTI“ arba mygtuką „SIŲSTI“ pačioje apačioje.

  2. Paspaudus mygtuką „Istorija“,

    1. Rodoma visa mokėjimų istorija, visos operacijos, kurios buvo įvykdytos. Matysite savo piniginės gautų ir išsiųstų operacijų sąrašą. Ta pati mokėjimų istorija buvo įrašyta ir „Pi Testnet“ blokų grandinėje (blockchain).

  3. Paspaudus mygtuką „Nustatymai“,

    1. Čia galite susieti (įjungti) savo biometrinės identifikacijos duomenis ir taip pagreitinti prisijungimą prie savo piniginės, jei dar to nepadarėte. Jei Jūsų telefone yra tokia galimybė, galite naudoti piršto atspaudą („Android“) arba „Touch ID“ / „Face ID“ („iOS“), kad pasiektumėte savo slaptafrazę ir prisijungtumėte prie savo piniginės.

    2. Savo slaptafrazę galite rasti spusteldami mygtuką „RODYTI“. Nepamirškite, kad slaptafrazę turite laikyti saugiai ir privačiai. Saugumo sumetimais su niekuo NESIDALINKITE savo slaptafraze. Pastaba: Nepraraskite slaptafrazės, nes Pi serveriai nesaugo jos kopijos ir negalės padėti jos atkurti.

  4. Norėdami sužinoti savo piniginės adresą, spustelkite mygtuką „GAUTI“

    1. Galite pasidalinti savo piniginės adresu spusteldami „KOPIJUOTI“ ir tada pasidalindami su tuo vartotoju, kuris nori Jums atsiųsti „Test-Pi”. Galite įklijuoti savo piniginės adresą į SMS ar el.laišką.

    2. Galite DALINTIS savo piniginės adresu tiesiogiai ir greitai per kitus socialinius tinklus ar naudojamas programėles, tereikia spustelti mygtuką „DALINTIS“. Atminkite, kad „blockchain“ tinklas yra viešai matomas, todėl galite drąsiai dalintis savo piniginės adresu viešai su kitais, nes Jūsų piniginė vis tiek bus saugi.

  5. Jei išsiuntėte ir išnaudojote visus savo turimus „Test-Pi“ ir norite tęsti operacijas, galite paprašyti papildomų 100 „Test-Pi“, spusteldami nuorodą, esančią puslapio „SIŲSTI“ arba „GAUTI“ apačioje. Šia funkcija galite pasinaudoti kas 48 valandas ir jei turite mažiau nei 50 „Test-Pi“.

Atgal į viršų

...

.

Pasiruošimas Mainnet

Siekdami paruošti bendruomenę perkėlimui ir migracijai į „Mainnet“, pristatome kai kurias su „Mainnet“ etapu susijusias mobiliosios „Pi Network “programėlės funkcijas. Šios funkcijos leis bendruomenei pasiruošti, duos laiko apsiprasti, bei susipažinti su naujais nustatymais, taip pat galėsite užduoti klausimus ir iš anksto pasirinkti jums tinkamus nustatymus prieš paleidžiant „Mainnet“ – pagrindinį tinklą. Viena iš esminių funkcijų - Pionieriaus likučio suskirstymas (pvz., likutis iškastas jūsų pačių), pervedamas likutis į „Mainnet“ ir likutis, gautas iš komandos narių. Be to, pristatome dar vieną svarbią funkciją, kuri leidžia Pionieriams savanoriškai užrakinti dalį savo Pi (iš pervedamo likučio), kad vėliau būtų galima tęsti kasybą didesniu greičiu. Užrakinimo funkcija Pionieriams leidžia iš anksto, savo noru ir laisva valia, pasirinkti užrakto nustatymų konfigūracijas ir šie pasirinkti nustatymai bus taikomi „Mainnet“ perkėlimui po to, kai bus paleistas „Mainnet“ ir Pionierius bus atlikęs asmens tapatybės patvirtinimą - KYC.

...

Norėdami sužinoti išsamesnį paaiškinimą apie tai, kaip veikia užraktas ir kaip yra apskaičiuojama, žr. programėlės užrakinimo funkcijos sąsają. Vėliau (greičiausiai dar šį mėnesį) paleisime ankstyvąją „Mainnet“ versiją, taip pat papildysime kai kuriuos „White-Paper“ skyrius. Ten galėsite pamatyti tikslias ir išsamias „Mainnet“ formules, paskaičiavimus ir mechanizmus.

Atgal į viršų

...

.

Planas (Roadmap)

Pi Network yra unikalus:

technologiniais ir ekosistemos sprendimais, bei mūsų bendruomenės aktyvumu prisidedant prie tinklo vystymo. Šiam unikalumui geriausiai pasitarnauja apgalvotas ir atsakingas požiūris, leidžiantis įtraukti bendruomenę teikiant atsiliepimus apie produktų bei funkcijų testavimą atsižvelgti į naudotojo patirtį, bei įgyvendinant kiekvieno etapo tikslus.

...

„Pažink savo klientą“ (KYC) – tai procesas, kurio metu tikrinama tapatybė norint identifikuoti žmogų, tai leidžia atskirti tikras paskyras (genuine) nuo netikrų, suklastotų (fake). „Pi Network“ vizija yra sukurti patrauklią ir plačiausiai pasaulio ekonomikoje naudojamą kriptovaliutą. Pi Network valiutos kasimas yra priklausomas nuo socialinio tinklo dydžio. Šiuo metu kasimo greitis jau sumažėjo 5 kartus (įvyko „halving“), kai išaugo minėto socialinio tinklo dydis 5 kartus - 1 tūkst. 10 tūkst. 100 tūkst. 1 milijonas ir 10 milijonų prisijungusių Pionierių. „Pi Network“ taiko griežtą vienos paskyros vienam asmeniui taisyklę.

...

Kaip buvo pranešta projekto įkūrimo pradžioje, siekiant užtikrinti sąžiningumą, bei realių žmonių tinklą, netikros (fake) paskyros ir kasimas naudojant „script“ -  griežtai draudžiami. Šios paskyros bus išjungtos ir nebus perkeltos į „Mainnet“ - pagrindinį tinklą. Per pastaruosius trejus metus buvo įdiegta daugybė techninių mechanizmų, padedančių nustatyti suklastotas paskyras ir paskyras, naudojančias robotus (bots). Tų paskyrų, kurias mūsų algoritmas identifikavo su didele tikimybe kaip netikras, savininkai turės įrodyti jog klystame. Šios netikros paskyros bus arba išjungtos, arba bus atidžiai peržiūrimos laikantis griežtų apeliacinio skundo peržiūros taisyklių. Paskirstant KYC vietas pirmenybė bus teikiama realių žmonių paskyroms, kurie buvo sąžiningi ir laikėsi taisyklių.

...

Priklausomai nuo uždaro tinklo (Enclosed Network) ekonomikos progreso ir KYC eigos, šis laikotarpis gali prasidėti jau Pi dieną (2022 m. kovo 14 d.) arba Pi2 dieną (2022 m. birželio 28 d.) arba vėliau. Atviras tinklas (Open Network) reiškia, kad uždarojo tinklo ugniasienė (firewall) bus išjungta, kad būtų galima prisijungti prie išorinio ryšio, pvz., kitų tinklų, piniginių ir prie visų kitų, norinčių prisijungti prie Pi „Mainnet“. API prisijungimai nebebus blokuojami, o Pionieriai galės vėl pasileisti savo „Pi Nodes“ bei naudotis API paslaugomis. Pionieriai taip pat turės ryšį ir galės susijungti su kitomis blockchain grandinėmis, o bendruomenės „Pi Nodes“ (mazgai) palaikys „Mainnet“ tinklo veikimą.

Atgal į viršų

...

.