Wiki bendruomenės - vertimas į Lietuvių (Lithuanian)

Translated by: MoneyLT and Incognitas
Verified by: MoneyLT and Incognitas

Sveiki atvykę į oficialią Pi Network Wiki Bendruomenę!

Šiuos Wiki puslapius redaguoja ir prižiūri Pi pokalbio kambarių Moderatorių komanda ir tai nėra oficialūs Pi „Core Team“ pranešimai. Tačiau Pi „Core Team“ prižiūri šioje svetainėje pateiktas el. pašto užklausas.

Pi Network Wiki bendruomenė skirta padėti pionieriams (Pioneers) patiems surasti ir išspręsti problemą prieš pateikiant užklausą elektroniniu paštu. Mūsų el. pašto užklausų sistemos tikslas yra, kad pionieriai (Pioneers) praneštų apie Pi programėlės arba paskyros klaidas, kurių neįmanoma išspręsti šiame Wiki puslapyje. „Core Team“ dėkoja už Jūsų išsakytas pastabas ir atsiliepimus. Dėl didelio užklausų srauto pirmenybę teiksime atsakymams į konstruktyvius pasiūlymus ir kritines problemas, kurių negali išspręsti DUK, Wiki puslapio bendruomenė ar moderatoriai, tačiau Jūsų pranešimus peržiūrės Pi „Core Team“ nariai.

Jei kyla klausimų apie „Pi Network“, pavyzdžiui, kaip užsidirbti Pi arba kaip veikia Pi programėlė, peržiūrėkite puslapį „Dažniausiai užduodami klausimai“: https://minepi.com/faq 

Norėdami sužinoti daugiau apie „Pi Network“ misiją, viziją ir ilgalaikę strategiją, peržiūrėkite pagrindinį dokumentą (White Paper): https://minepi.com/white-paper

Jei perskaitę DUK ar pagrindinį dokumentą (White Paper) vis dar turite papildomų klausimų, eikite į Pi programėlės pokalbių kambarius, kur Pi Moderatoriai gali pateikti paaiškinimus ir padės Jums išspręsti problemas.

.


Turinys

 

.


.

Kaip užsiregistruoti?

Šiuo metu yra trys būdai, kuriuos galite naudoti užsiregistruojant.

  • Naudodami savo Facebook paskyrą

Jei turite „Facebook“, galite prijungti savo „Facebook“ paskyrą prie „Pi Network“ programėlės. Norėdami prisijungti ateityje, tiesiog pasirinksite „Tęsti su Facebook” ir prisijungsite prie Facebook su el. paštu ir slaptažodžiu, o tuomet galėsite patekti į „Pi Network“ programėlę. Tai panašus prisijungimas, kaip ir jungiantis prie kitų trečiųjų šalių programėlių su „Facebook“.

  • Naudodami savo mobilaus telefono numerį

Jei norite sukurti paskyrą su telefono numeriu, jūsų taip pat bus paprašyta sukurti slaptažodį. Norėdami prisijungti ateityje, tiesiog įveskite savo telefono numerį, kuris buvo registruotas ir slaptažodį, kurį sukūrėte.

  • Apple ID

Norėdami prisijungti su „Apple“, vadovaukitės instrukcijomis ir patvirtinkite, kad leidžiate „Pi“ prisijungti naudojant „Apple ID“. Atminkite, kad jūsų vardas, susietas su „Apple ID“, turi sutapti su jūsų vardu ir pavarde, kurie nurodyti vyriausybės išduotame asmens tapatybės dokumente. Vartotojai, prisiregistravę su „Apple ID“, keisti vardo ir pavardės paskyroje negalės.

Ar galiu turėti daugiau nei vieną prisijungimo variantą?

Taip! Tačiau, jei norite prisijungti naudodami „Apple“, turite užsiregistruoti su „Apple“. Jei pradėsite nuo „Facebook“ ar savo mobiliojo telefono numerio, vėliau pasirinkti „Apple“ prisijungimo negalėsite.

Nepriklausomai nuo metodo, kurį naudojote registruodamiesi, kitą metodą galėsite pridėti vėliau, kai prisiregistruosite, tą galėsite padaryti savo profilio puslapyje programėlės viduje. Pridėję antrąjį metodą, galėsite pasirinkti, kurį iš jų norėsite naudoti ir turėti du skirtingus prisijungimo būdus.

Kur galėčiau rasti pakvietimo kodą?

Jei kas nors atsiuntė Jums kvietimą žinute, prašome naudoti šį pakvietusio nario vartotojo vardą, kaip pakvietimo kodą. Jei „Pi Network“ programėlę radote savarankiškai, pakvietimų kodus lengvai galite rasti socialiniuose tinkluose arba skelbimuose.

Facebook problemų sprendimas

Jei matote klaidos pranešimą, pabandykite kelis kartus pakartoti „Tęsti su Facebook “ procesą. Pirmą kartą Jums reikės įvesti savo el. pašto adresą ir slaptažodį, kurie susieti su Jūsų Facebook. Pradėjus viską iš naujo dar kartą, ir antrą kartą spustelėjus „Tęsti su  Facebook“, Jums nebereikės įvesti savo Facebook prisijungimo duomenų, tiesiog vadovaukitės nurodymais, kad galėtumėte tęsti toliau.

Taip pat patikrinkite savo Facebook nustatymus ir įsitikinkite, kad yra suteiktas leidimas „Pi Network“ programėlei prisijungti prie Jūsų Facebook paskyros. Savo Facebook paskyroje, skiltyje „Nustatymai“, eikite į „Programėlės ir svetainės“ ir įsitikinkite, kad nustatymai yra įjungti (Turned on).

Telefono numeris ir bendras problemų sprendimas

Jei vis tiek nepavyksta prisijungti, prašome pabandykite prisijungti skirtingomis sąlygomis (prisijungti skirtingais būdais):

A. išjunkite ir vėl įjunkite telefoną

B. išjunkite „Wi-Fi“ ir įjunkite tik mobiliojo interneto ryšį

C. pabandykite įjungti (arba išjungti) virtualų privatų tinklą (VPN)

Kai „Pi Network“ programėlėje yra didelė apkrova, ši funkcija gali būti nepasiekiama. Taigi, prašome pabandyti dar kartą vėliau.

Atgal į viršų

.

Kaip prisijungti? (pamiršau kaip užsiregistravau, arba pamiršau slaptažodį)

Svarbu, kad prisijungtumėte prie „Pi Network“ programėlės tokiu pat būdu, kaip ir registravotės, tai yra: arba naudodamiesi Facebook paskyra arba telefono numeriu su slaptažodžiu. Jei prisijungdami prie „Pi Network“ programėlės naudosite kitokį metodą ar kitą telefono numerį nei registracijos metu, Jūs sukursite visiškai naują Pi paskyrą, kurioje dar nėra iškasta Pi valiutos. Tai NEREIŠKIA, kad praradote iškastus Pi, kurie yra pradinėje paskyroje.

Taigi, jei bandant prisijungti, Jūs matote laukelius, kur reikia įvesti vardą, pavardę ir vartotojo vardą - SUSTOKITE. Nekurkite naujos paskyros, naudodami šį prisijungimo būdą ir išbandykite kitą metodą:

  • Išbandykite prisijungimą su Facebook,

  • Išbandykite prisijungimą su telefono numeriu ir slaptažodžiu,

  • Išbandykite kitą savo telefono numerį su kuriuo galbūt registravotės.

Išbandykite toliau nurodytus būdus, kad sužinotumėte, ar galite atkurti pradinę paskyrą:

  1. Pabandykite prisijungti su savo Facebook paskyra spusteldami "Continue with Facebook". (jei įvyksta klaida ir grįžtate atgal į prisijungimo puslapį - pabandykite dar kartą.)

  2. Pabandykite prisijungti naudodami su paskyra susietą telefono numerį spusteldami "Continue with phone number".

  3. Jei pamiršote slaptažodį (Nr.2) arba negavote patvirtinimo kodo, pabandykite atkurti paskyrą spusteldami „Pamiršote slaptažodį?“ arba „Atkurti paskyrą“.

Kartais telefono nustatymai gali turėti įtakos prisijungimui. Pabandykite prisijungti atlikdami šiuos veiksmus:

A. išjunkite ir vėl įjunkite telefoną

B. išjunkite „Wi-Fi“ ir įjunkite mobilaus interneto ryšį

C. pabandykite įjungti (arba išjungti) virtualų privatų tinklą (VPN)

Dėl didelės apkrovos kartais gali nepavykti prisijungti prie Pi programėlės. Vėliau bandykite dar kartą.

Atgal į viršų

.

Ar galiu pakeisti Facebook profilį, susietą su mano „Pi Network“ paskyra?

Šiuo metu neįmanoma pakeisti „Facebook“ paskyros, kuri yra susieta ir patvirtinta su Jūsų „Pi Network“ paskyra, net jei ir atjungsite „Pi Network“ programėlę nuo senosios savo „Facebook“ paskyros.

Jei registruodami „Pi Network“ paskyrą atlikote naudodamiesi „Facebook“, būtinai pridėkite telefono numerį ir slaptažodį, kad kraštutiniu atveju, jei negalėtumėte prisijungti prie „Facebook“ paskyros, (nes ji buvo užblokuota arba į ją įsilaužta) galėtumėte vėl prisijungti. Pridėję tel.nr. galėsite pasiekti savo „Pi Network“ paskyrą naudodami savo telefono numerį ir slaptažodį.

Atgal į viršų

.

Kaip prisijungti su telefono numeriu?

Jei Jūsų paskyra užregistruota arba patvirtinta naudojant telefono numerį, norėdami prisijungti prie savo paskyros, spustelėkite „Tęsti su telefono numeriu“. Įveskite telefono numerį, kurį nurodėte registruodamiesi (nebent testavimo metu pakeitėte savo telefono numerį) ir vadovaukitės instrukcijomis.

Jei žinote savo slaptažodį:

  1. Prisijungimo puslapyje spustelėkite „Tęsti su telefono numeriu“.

  2. Pasirinkite savo šalies kodą, įveskite telefono numerį ir spauskite mygtuką „Eiti“.

  3. Įveskite slaptažodį ir paspauskite mygtuką „Pateikti“.

Jei pamiršote savo slaptažodį:

Prisijungimo puslapyje spustelėkite „Tęsti su telefono numeriu“.

  1. Pasirinkite savo šalies kodą, įveskite telefono numerį ir spauskite mygtuką „Eiti“.

  2. Spustelėkite mėlyną nuorodą „Pamiršote slaptažodį?“

  3. Spustelėkite žalią mygtuką „ATKURTI PASKYRĄ“.

  4. Įveskite ir patvirtinkite savo telefono numerį su šalies kodu ir spustelėkite oranžinį mygtuką „PATEIKTI“.

  5. Spustelėkite oranžinį mygtuką „atidaryti SMS“.

  6. Spustelėkite baltą mygtuką „atidaryti SMS“.

  7. Teksto laukelyje matysite kodą, kurį reikės išsiųsti, kad galėtumėte pakeisti slaptažodį.

Jei turite problemų siųsdami kodą (SMS), pabandykite rankinę instrukciją:

●      Spustelėkite nuorodą „Rankinė instrukcija“.

●      Išeikite iš „Pi Network“ programėlės ir sukurkite tekstinį pranešimą (SMS) su ekrane nurodytu kodu ir išsiųskite jį.

●      Grįžkite atgal į „Pi Network“ programėlę ir spauskite „Aš išsiunčiau SMS“.

Norėdami atkurti savo paskyrą naudojant telefono numerį, reikia išsiųsti SMS į vieną iš šių telefono numerių:

JAV +16 508 220 314,

JK +44 772 347 3314,

Australija +61 488 880 314,

Belgija +32460238314,

Izraelis +972525031451,
Šveicarija +4179 807 73 14

Jei negyvenate šiose šalyse ar neturite telefono numerio, kuris priklauso vienai iš šių šalių gali tekti patikrinti, ar Jūsų mobiliojo ryšio operatorius leidžia siųsti tarptautines (į užsienį) SMS žinutes, nes mobiliojo ryšio operatorius gali taikyti mokestį už SMS žinutes net jei tekstinio pranešimo ir nepavyko išsiųsti.

Problemų sprendimas:

Jei vis tiek nepavyksta prisijungti, prašome pabandykite prisijungti skirtingomis sąlygomis (prisijungti skirtingais būdais):

1 bandymas prisijungti: Išjunkite ir vėl įjunkite telefoną

2 bandymas prisijungti: Išjunkite WiFi (naudokite tik mobiliuosius duomenis)

3 bandymas prisijungti: Pabandykite prisijungti, kai įjungtas VPN

4 bandymas prisijungti: Pabandykite prisijungti, kai VPN išjungtas

Atgal į viršų

.

Kaip prisijungti su Facebook paskyra?

Instrukcijos

Jei Jūsų paskyra patvirtinta su Facebook:

  1. Prisijungimo puslapyje spustelėkite „Tęsti su Facebook“,

  2. Jei klausiama, ar leisti „pinetwork“ prisijungiant naudoti „facebook.com“ duomenis, spustelėkite „tęsti“.

  3. Prisijunkite prie savo Facebook puslapio ar programėlės (gali būti, kad reikės įvesti savo Facebook prisijungimo duomenis) arba, jei jau esate prisijungę, spustelėkite „Tęsti“.

  4. Jei klausiama, ar leisti „Facebook“ atidaryti „Pi“, spustelėkite „Atidaryti“.

Problemų sprendimas

Jei matote klaidos pranešimą, pabandykite kelis kartus pakartoti „Tęsti su Facebook “ procesą. Pirmą kartą Jums reikės įvesti savo el. pašto adresą ir slaptažodį, kurie susieti su Jūsų Facebook. Pradėjus viską iš naujo dar kartą, ir antrą kartą spustelėjus „Tęsti su  Facebook“, Jums nebereikės įvesti savo Facebook prisijungimo duomenų, tiesiog vadovaukitės nurodymais, kad galėtumėte tęsti toliau.

Jei vis tiek nepavyksta prisijungti, prašome pabandykite prisijungti skirtingomis sąlygomis (prisijungti skirtingais būdais):

A. išjunkite ir vėl įjunkite telefoną

B. išjunkite „Wi-Fi“ ir įjunkite tik mobiliojo interneto ryšį

C. pabandykite įjungti (arba išjungti) virtualų privatų tinklą (VPN)

Klaidų pranešimai

Mums nėra pranešta apie klaidas naudojant Facebook prisijungimo duomenis. Jei negalite prisijungti naudodamiesi Facebook, gali būti, kad savo paskyrą jau esate užregistravę su telefono numeriu ir slaptažodžiu.

Atgal į viršų

.

Kaip patvirtinti savo „Pi Network“ paskyrą?

Ar turiu atlikti paskyros patvirtinimą su savo telefono numeriu arba Facebook?

Kad galėtumėte kasti, šiuo metu nėra reikalaujama Pionierių patvirtinti telefono numerį arba Facebook paskyrą. Jūs galite tęsti kasimą ir kaupti iškastą Pi, net jei nesate atlikę patvirtinimo. Jei galite patvirtinti savo telefono numerį dabar, taip ir padarykite, atsižvelgdami į dabartinius telefono patvirtinimo būdus. Jei dėl kokių nors priežasčių, negalite patvirtinti telefono numerio taikydami dabartinius būdus, neskubėkite ir dėl to nesijaudinkite. Galite ir toliau tęst Pi kasybą, o vėliau bus pateikta daugiau patvirtinimo metodų. Ateityje turėsite patvirtinti savo telefono numerį prieš einant į Mainnet (pagrindinį tinklą), kad galėtumėte pretenduoti į jau turimus / iškastus Pi, nebent Jūs jau save patvirtinote su Facebook (atliktas Facebook patvirtinimas).

Kuris patvirtinimo būdas yra geriausias?

Kai kurie Pionieriai gali turėti ir daugiau nei vieną patvirtinimo būdą. Pasirinkite geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį variantą. Apsvarstykite, kaip norėtumėte prisijungti. Jei turite Facebook paskyrą, ar norėtumėte prisijungti naudodami Facebook duomenis? Ar norėtumėte prisijungti naudodami slaptažodį ir savo telefono numerį? Taip pat apsvarstykite, koks prisijungimo variantas Jums lengvesnis ir paprastesnis, jei pamirštumėte slaptažodį.

Ateityje Pionieriai galės naudotis daugiau nei vienu patvirtinimo metodu. Jei galėsite patvirtinti dviem skirtingais metodais, turėsite ir du skirtingus prisijungimo būdus.

Kaip patvirtinti savo paskyrą naudojant telefono numerį?

Jei turite galimybę patvirtinti naudodami šį metodą, puslapyje „Profilis“ šalia šios parinkties matysite mygtuką „PATVIRTINTI“. Jei tokio pasirinkimo nėra, šalia matysite „N/A“ (Not Applicable).

  1. Eikite į puslapį „Profilis

  2. Spustelėkite mygtuką „PATVIRTINTI“ dešinėje pusėje ties „Telefono patvirtinimas

  3. Priklausomai nuo Jūsų šalies, galite turėti skirtingas galimybes, todėl prašome sekti nurodymus.

  • Jei turite JAV, JK, Australijos, Belgijos, Izraelio, Šveicarijos telefono numerį galite gauti teksto pranešimą (SMS) su kodu ir įvesti kodą sekančiame žingsnyje.

  • Jei neturite telefono numerio, kuris yra JAV, JK, Australijos, Belgijos, Izraelio, Šveicarijos tuomet pasirinkite vieną iš šių šalių, norėdami siųsti SMS teksto pranešimą, tada spustelėkite žalią mygtuką „PRADĖTI“. Tada paspauskite siųsti savo teksto pranešimų programėlėje. Bus taikomi Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus nustatyti tarifai. Įsitikinkite, kad įjungėte ir galite siųsti tarptautinius SMS pranešimus su savo mobiliojo telefono operatoriumi. Kartais operatorius gali taikyti mokestį net jei tekstas nėra sėkmingai išsiųstas. Turėkite omenyje, kad Jums gali pasisekti su vienos šalies telefono numeriu, kai tuo tarpu su kitos šalies numeriu gali nepavykti, todėl gali tekti išbandyti siųsti į daugiau nei vieną šalį.

  • Atkreipkite dėmesį, kad yra „Rankinė instrukcija“, jei turite problemų dėl dviejų aukščiau nurodytų metodų.

Problemų sprendimas

Jei gaunate klaidos pranešimą, pakartokite šį procesą dar kartą. Jei vis tiek nepavyksta atlikti patvirtinimo, prašome pabandykite prisijungti skirtingomis sąlygomis (išbandyti skirtingus būdus):

A. išjunkite ir vėl įjunkite telefoną

B. išjunkite „Wi-Fi“ ir įjunkite tik mobiliojo interneto ryšį

C. pabandykite įjungti (arba išjungti) virtualų privatų tinklą (VPN)

Šiuo metu telefono patvirtinimui atlikti siūlome 6 skirtingus telefono numerius (serverius):
​JAV +16 508 220 314,

JK +44 772 347 3314,

Australija +61 488 880 314,

​Belgija +32460238314,

Izraelis +972525031451
Šveicarija +4179 807 73 14

Jei negyvenate šiose šalyse, turėsite įjungti tarptautinį SMS žinučių siuntimą, taip pat turėtumėte pasiteirauti savo mobiliojo telefono paslaugų teikėjo, ar turite šią galimybę savo mobiliojo telefono plane. Turėkite omenyje, kad Jums gali pasisekti su vienos šalies telefono numeriu, kai tuo tarpu su kitos šalies tel. numeriu gali nepavykti, taigi, jei nepavyksta su vienos šalies telefono numeriu, pabandykite naudoti kitą. Geriausiai šiuo metu veikia Izraelio ir Belgijos patvirtinimo serveris. Pavyzdžiui, jei Jūsų paslaugų teikėjas yra „TELE2“ ar bet kuris kitas operatorius, siųskite į Izraelio ar Belgijos telefono numerį, o jei nepavyks, bandykite kitos šalies.

Kaip patvirtinti savo paskyrą naudojant Facebook?

Jei turite galimybę patvirtinti naudodami šį metodą, puslapyje „Profilis“ šalia šios parinkties matysite mygtuką „PATVIRTINTI“. Jei tokio pasirinkimo nėra, šalia matysite „N/A“ (Not Applicable). Jei turite galimybę patvirtinti per „Facebook“, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Spustelėkite mygtuką „PATVIRTINTI”.

  2. Jei klausiama, ar leisti „pinetwork“ prisijungiant naudoti „http://facebook.com “ duomenis, spustelėkite „tęsti

  3. Prisijunkite prie savo Facebook puslapio ar programėlės (gali būti, kad reikės įvesti savo Facebook prisijungimo duomenis)

  4. Suteikite leidimus

  5. Jei klausiama, ar leisti Facebook atidaryti „Pi“, spustelėkite „Atidaryti“.

Problemų sprendimas

  1. Jums reikia atsisiųsti  „Facebook“ programėlę į savo telefoną.

  2. Prisijunkite prie „Facebook“ programėlės.

  3. Patikrinkite nustatymus, kad kitos programėlės galėtų prisijungti prie Jūsų „Facebook“ paskyros. Skiltyje „Nustatymai“ eikite į „Programėlės ir svetainės“ ir įsitikinkite, kad nustatymai įjungti „Turned on“.

Atgal į viršų

.

Kaip išgauti (kasti) Pi?

Paspauskite kasybos mygtuką (arba žaibo piktogramą), kad pradėtumėte 24 valandų kasybos sesiją. Pasibaigus 24 val. sesijai, reikės vėl paspausti kasybos mygtuką , kad pradėtumėte naują kasybos sesiją.

Kada galėsiu atsiimti Pi?

Šiuo metu Jūs dar negalite atsiimti Pi. Jūs galėsite išsiimti savo Pi arba iškeisti į kitas valiutas 3 projekto etape, kai Pi pereis į visiškai decentralizuotą tinklą - Blockchain.

Pi projekto 1 etapas startavo 2019-03-14 (Pi dieną). Nuo pat pirmojo etapo (Phase 1) Jūsų iškastų Pi balansas yra išsaugomas garantuojant, kad juo galėsite pasinaudoti (pvz, išsiimti), kai Pi pereis į pagrindinį tinklą „Mainnet“ (3 etapas), nebent būtų pažeista Pi politika, pvz. suklastotų paskyrų kūrimas. Pi pervedimai yra ribojami kol pasieksime pagrindinį tinklą (Mainnet), kad blogų ketinimų turintys asmenys negalėtų kaupti Pi iš suklastotų paskyrų. Pavyzdžiui, blogų ketinimų turintis asmuo gali bandyti kasti Pi valiutą, pervesti Pi iš suklastotų paskyrų ir perkelti Pi į teisėtą paskyrą ir tada praeiti „Pi Network“ paskyros patvirtinimo procesą, nepaisant jų neteisėto pelno. Mes vis dar dirbame prie tikslaus projekto kūrimo laiko. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų White paper (baltosios knygos) planą skiltyje „Roadmap“: https://minepi.com/white-paper

Kaip galiu iškeisti Pi į kitą valiutą?

Šiuo metu nėra vietos, kur galite pirkti ar parduoti Pi. Kitaip tariant, Pi nėra nei vienoje prekybos biržoje.

Būkite atsargūs sukčių svetainėse, kurios teigia, kad prekiauja ar keičiasi Pi.

Šiuo metu galite uždirbti Pi kas 24 valandas spustelėdami kasybos mygtuką, sukurdami savo saugos ratą ir pakviesdami naujus narius prisijungti prie savo darbo komandos.

Kada galėsiu pervesti Pi?

Šiuo metu pervedimai programėlėje kol kas nepasiekiami. Būkite atsargūs, saugokitės sukčių, kurie teigia, kad parduoda ar vykdo sandorius su „Pi Network“ moneta. Mes pranešime ir informuosime, kai bus galima atlikti operacijas ir kai tai bus prieinama.

Tik nedidelė dalis Pionierių, dalyvavusių bandomojoje programoje (Pilot program), turi galimybę pervesti Pi.

Kodėl mano Pi nedidėja?

Programėlės ekrano viršuje galite matyti skaitiklį su Pi balansu, kuris auga ir didėja jei šiuo metu kasate. Skaitiklis gali būti sustabdytas, jei mes esame „Pi Lite“ režime, šis režimas įjungiamas, kai atliekame techninę priežiūrą.

Žaibo mygtukas parodys Jūsų kasybos normą (greitį), kuris gali keistis atsižvelgiant į aktyvių kasėjų skaičių Jūsų darbo komandoje. Žaibo mygtukas bus žalias, kai Jūs kasate.

Kodėl sumažėjo mano Pi balansas?

Pi balansas gali sumažėti, jei atsijungsite nuo programėlės, kai nebus užbaigta 24 valandų kasybos sesija. Kitaip tariant, galite prarasti nedidelį kiekį Pi, kuris buvo išgautas nuo kasybos laikotarpio pradžios iki tol, kol atsijungėte. Prieš atsijungiant, turėtumėte pamatyti įspėjamąjį pranešimą. Geriausias laikas atsijungti nuo programėlės yra pasibaigus 24 valandų seansui, kad neprarastumėte to, ką iškasėte per tą dieną.

Kita priežastis gali būti ta, kad yra įjungtas laikinas „Pi Lite“ režimas, kurio metu yra rodomas paskutinis Jūsų Pi balansas, kai buvo paspaustas žaibo mygtukas ir kai buvo pradėta kasybos sesija, todėl gali atrodyti, kad sumažėjo Jūsų turimas bendras Pi kiekis. Jūsų Pi balansas yra saugus ir bus atnaujintas, kai programėlė vėl grįš į normalų ir pilną režimą.

Jei tai nepaaiškina, kodėl Jūsų Pi likutis sumažėjo, prašome pateikti užklausą mūsų pagalbos komandai.

Kai prisijungiau, mano Pi likutis buvo 0. Kas nutiko?

Tikėtina, kad Jūs sukūrėte naują paskyrą, o ne prisijungėte prie senosios, jau naudojamos paskyros. Prašome perskaitykite su tuo susijusį straipsnį „Kaip prisijungti? (pamiršau kaip užsiregistravau, arba pamiršau slaptažodį).“

Atgal į viršų

.

Kaip sukonfigūruoti Node?

Jei reikia pagalbos atliekant „Node“ diegimo veiksmus, apsilankykite kitame mūsų bendruomenės „Wiki“ puslapyje:https://github.com/pi-node/instructions/wiki

Jei šis „Wiki“ puslapis nepadės išspręsti Jūsų problemos, tuomet „Github“ puslapyje galite pateikti užklausą Jūsų problemai spręsti. Be to, galite gauti papildomų patarimų apsilankę „Node Applicants“ pokalbių kambaryje Pi programėlės viduje, jei paraišką tapti Node pateikėte iki 2020 m. gegužės 1 d.

Prašome atkreipti dėmesį, kad tai yra testavimo etapas, kurio tikslas - išsiaiškinti problemas, su kuriomis susiduria įvairūs įrenginiai, programinė įranga ir interneto susijungimai, kurie paskirstyti mūsų bendruomenėje. Mūsų tikslas yra suteikti galimybę, kad kuo daugiau „Node“ kandidatų galėtų sėkmingai įdiegti šią sistemą. Po to mes galėsime sukalibruoti įrenginio techninės ir programinės įrangos reikalavimus, reikalingus patikimam ir saugiam tinklui pasiekti. Net jei Jums šiuo metu nesiseka atlikti visų šių veiksmų, tai vis tiek suteikia mums naudingos informacijos, nes mes atliekame būtinus patobulinimus, kad pritaikytume tai didesnei mūsų bendruomenės daliai ir jų įrenginiams.

Atgal į viršų

.

Paskyros nustatymai

Pakeitimų Jūsų paskyrai per el.paštą ar palaikymo portalą atlikti negalime, nes neturime priemonių, kaip galėtume saugiai patikrinti, ar prašymą pateikė tikrasis paskyros savininkas. Kitaip tariant, mes negalime apdoroti prašymo pakeisti jūsų vardą, pavardę, vartotojo vardą, telefono numerį ar slaptažodį. Norėdami gauti daugiau informacijos dėl savo paskyros, žiūrėkite tolesnius poskyrius. Jei norite būti įtraukti į sąrašą, kad Jums būtų pranešta, kai tokia funkcija bus pasiekiama programėlėje, prašome užpildyti el.pašto užklausos formą čia.

Kaip paskyroje pakeisti vardą ir pavardę?

„Core Team“ komanda rankiniu būdu neapdoroja vardo, pavardės pakeitimų, taip pat netaiso padarytų klaidų. Anksčiau visiems esamiems Pionieriams buvo pasiūlyta galimybė 3 dienų laikotarpyje atnaujinti savo vardą, pavardę programėlės viduje per nurodytą laikotarpį, o naujai registruoti Pionieriai gali atnaujinti savo vardą, pavardę per pirmąsias dvi savaites (14 dienų) nuo tada, kai prisiregistravo, nebent naujas Pionierius registracijos metu naudojo „Apple ID”. Vardas, pavardė susieti su „Pi Network“ paskyra, yra tokie, kokius „Apple“ suteikė Pi, todėl naudojant šį metodą labai svarbu, kad Pionieriai būtų nurodę tikrą vardą ir pavardę, nes „Pi Network“ paskyroje ir „Apple“ jie turi sutapti.

Vardo, pavardės atnaujinimo apeliacijos funkcija pasiekiama „Pi Network“ profilio skiltyje (išskyrus tuos atvejus, kai prisiregistravote naudodami „Apple ID“). Galite pateikti apeliaciją (prašymą), jei norite atlikti pataisymus. Vardo atnaujinimo apeliacijose bus priimami tik tie pakeitimai ir pataisymai, kurie paprastai atspindi ir nurodo tą patį žmogų, pvz. nedideli rašybos pakeitimai, vardo ir pavardės keitimas, vidurinio vardo pridėjimas, priešdėlio / galūnės pridėjimas arba sulygiavimas su vardu, rodomu jūsų asmens tapatybės dokumente.

Atminkite, kad vardo ir pavardžių apeliacijos (prašymai) užtruks dėl kiekvieno atvejo sudėtingumo, nes kiekvienas atvejis individualus ir bus tvarkomi kaip vėlesnė bendro KYC proceso dalis. Taigi, jei pateikėte apeliaciją, būkite kantrūs.

Štai kaip pateikti apeliaciją (prašymą):

  1. Pagrindiniame „Pi Network“ programėlės ekrane bakstelkite piktogramą viršutiniame kairiajame kampe, kad atidarytumėte „Pi Network“ šoninės juostos meniu.

  2. Bakstelkite „Profilis“.

  3. Skiltyje „Nustatymai“ spustelėkite oranžinį mygtuką „ŽIŪRĖTI“ šalia užrašo „Prašyti pakeisti vardą“.

  4. Peržiūrėkite dabartinį įvestą vardą, pavardę ir apatiniame dešiniajame kampe bakstelkite „Prašyti vardo pakeitimo“.

  5. Toliau, vadovaukitės programėlėje pateiktomis instrukcijomis.

Atminkite, kad trečioje “Jūsų vardas” skiltyje duomenys gali skirtis nuo Jūsų tikrojo vardo ir pavardės, nes tai yra:

  1. Jūsų „slapyvardis“ arba „įprastas vardas“, kuris bus rodomas Jūsų „Pi Network“ profilyje,

  2. Jus naudojote „Apple“ prisijungimą kaip registracijos metodą.

Kaip pakeisti vartotojo vardą paskyroje?

Vartotojų vardai neturėtų būti keičiami. Šiuo metu programėlėje nėra galimybės pakeisti vartotojo vardą. Ateityje tikimės programėlėje turėti funkciją, kur galėsite paprašyti pakeisti vartotojo vardą, jei vartotojo vardas vulgarus, įžeidžiantis, neatitinka etikos ir normos formų, principų, taisyklių ar yra susijęs su su asmeniniais duomenimis, saugumo ir privatumo problemomis (pvz., Jūsų pavardė ar telefono numeris)

Kaip pakeisti telefono numerį paskyroje?

Šiuo metu programėlėje nėra galimybės pakeisti savo telefono numerio.

Tikimės, kad ateityje bus tokia funkcija (programėlės viduje), kur galėsite pakeisti savo telefono numerį (su apribojimais). „Core Team“ praleido daug laiko kruopščiai kurdama šią funkciją, kad užtikrintų, jog ja negalėtų piktnaudžiauti robotai ar netikros paskyros. Tai yra svarbi funkcija, tačiau nėra nurodytas šios funkcijos išleidimo laikas.

Prašome įsitikinti,  kad atsimenate slaptažodį. Jei atsijungėte ir reikia prisijungti, galite prisijungti naudodami savo seną telefono numerį ir slaptažodį. Jei pamiršote slaptažodį, tada nėra jokios galimybės atkurti paskyros su telefono numeriu. Taigi, prašome saugoti savo slaptažodį. (kitas būdas, kuris užtikrina, kad galėsite prisijungti prie savo paskyros, tai Jūsų „Pi Network“ paskyros patvirtinimas per Facebook.)

Kaip pakeisti paskyros slaptažodį?

Šiuo metu programėlėje nėra galimybės pakeisti savo slaptažodžio.

Jei pamiršote slaptažodį ir nesate prisijungę prie programėlės (esate atsijungę), turėsite atlikti paskyros atkūrimo procesą, kur prieš patekdami į programėlę turėsite sukurti naują slaptažodį.

Kaip ištrinti paskyrą?

Programos viduje galite patys pradėti paskyros ištrynimo procesą. Jei esate prisijungę prie savo paskyros, eikite į viršutiniame kairiajame kampe esantį meniu, tada eikite į puslapį „Profilis“ ir spustelėkite mygtuką „ŽIŪRĖTI“, kad pradėtumėte paskyros ištrynimo procesą.

Jei nuspręsite nesinaudoti savo paskyra ir jos atsisakysite, vėliau jos patvirtinti nepavyks ir ji nebus pagrindinio tinklo (Mainnet) dalis. Tai reiškia, kad paskyros, kurios nebus patvirtintos prieš einant į pagrindinį tinklą (Mainnet) 3 etape, bus automatiškai pašalintos.

Kaip ištrinti antrą paskyrą? Netyčia sukūriau daugiau nei vieną paskyrą ir nenoriu, kad mane užblokuotų.

Jei galite prisijungti prie savo antrosios paskyros, galite patys pradėti ištrynimo procesą. Eikite į meniu viršutiniame kairiajame kampe, tada eikite į puslapį „Profilis“ ir spustelėkite mygtuką „ŽIŪRĖTI“, kad pradėtumėte procesą.

Jei negalite prisijungti prie antrosios paskyros, tikimės, kad ateityje programėlėje atsiras funkcija, kur galėsite pranešti apie pasikartojančią paskyrą ir paprašyti ją pašalinti. Įsitikinkite, kad deklaravote pasikartojančią paskyrą, kad išvengtumėte paslaugų teikimo sąlygų pažeidimų.

Atgal į viršų

.

Tapatybės Patvirtinimas (KYC)

Išleistas „Pi Network“ bandomasis KYC sprendimas

„Pi Core Team“ sukūrė bandomąjį KYC sprendimą. Iš pradžių, kiekvienoje šalyje bus priimta 100 Pionierių. Šie Pionieriai turės galimybę pirmieji atlikti KYC – tapatybės patvirtinimą ir padėti tobulinti mūsų programos algoritmus. Tokiu būdu norime, kad mūsų sprendimas būtų pritaikytas kuo daugiau Pionierių prieš „Mainnet“ – pagrindinio tinklo paleidimą. Artimiausiu metu išleisime daugiau KYC vietų šiai bandomajai versijai, tai vyks palaipsniui ir bus daugiau vietų, nei šie pradiniai 100 Pionierių kiekvienoje šalyje.

Atminkite, kad ateityje „Core Team“ taip pat pradės dirbti versdami šią programėlę - KYC į kitas kalbas, todėl rekomenduojame palaukti, kol bus paruoštas pilnas išleidimas, jei Jūsų anglų kalba yra ribota arba jos nesuprantate. Tokiu būdu išvengsite papildomų klaidų.

Kodėl KYC yra svarbus?

Pažink savo klientą“ (KYC) – tai procesas, kurio metu tikrinama tapatybė norint identifikuoti žmogų, tai leidžia atskirti tikras paskyras (genuine) nuo netikrų, suklastotų (fake).

„Pi Network“ vizija yra sukurti patrauklią ir plačiausiai pasaulio ekonomikoje naudojamą kriptovaliutą. „Pi Network“ valiutos kasimas yra priklausomas nuo socialinio tinklo dydžio, kasimo greitis sumažėja perpus (įvyksta „halving“), kai narių skaičius išauga 10 kartų. Todėl „Pi Network“ turi griežtą vienos paskyros vienam asmeniui taisyklę.

Turime būti įsitikinę, kad „Pi Network“ nariai yra realūs žmonės, siekiant užkirsti kelią nesąžiningiems asmenims, kurie bandys kasti Pi sukurdami netikras paskyras. Taigi, tapatybės patvirtinimas (KYC) veikia ne tik kaip papildomas saugiklis siekiant aptikti ir pašalinti netikras paskyras (1 asmeniui – 1 paskyra taisyklė), bet taip pat užtikrina saugų realių žmonių tinklą.

Duomenis, kuriuos renkame KYC proceso metu, naudojami tik siekiant patikrinti Pionieriaus tapatybę bei laikytis nustatytų taisyklių, kurios susijusios su pinigų plovimu (AML) ir terorizmu. Mes niekada nepardavėme jokių KYC duomenų ir nedarysime to be Jūsų sutikimo. Daugiau informacijos apie „KYC duomenis“ rasite mūsų privatumo politikoje.

Kaip veikia KYC sprendimas?

„Pi Network“ KYC sprendimas kuriamas naudojant „Pi App Engine“ kaip ekosistemos programėlę. Atminkite, kad šiuo sprendimu bandoma sukurti pusiausvyrą tarp tikslumo ir privatumo, tuo pačiu užtikrinant milijonų KYC paprastumą, platų įvairių gyventojų aprėptį ir prieinamumą.

Mūsų KYC sprendimas sujungia automatizuota sistemą (algoritmus), taip pat reikalingas tikro žmogaus patvirtinimas, kad būtų pasiektas tikslus ir efektyvus KYC – tapatybės patvirtinimas visiems.

Automatizuota sistema (algoritmai) atsakingi už vaizdo apdorojimą, teksto apdorojimą, padirbtų ID aptikimą, tiesioginio vaizdo ir nuotraukos palyginimą. Tuo tarpu tikras žmogus (tikrintojas) atliks Jūsų KYC (tapatybės) patikrinimą ar nėra padaryta klaidų.

Automatizuotos sistemos turėjimas ir tobulinimas yra dvejopas:

  1. Galimybė paprastai atlikti KYC milijonams Pionierių.

  2. Sumažinti duomenų atskleidimą žmogui (tikrintojui), siekiant apsaugoti Pionierių privatumą.

Jūsų dalyvavimas dabartiniame bandomajame KYC programos leidime padės pagerinti mūsų automatizuotą sistemą (algoritmus) ir taip bus pasiekti šie išvardinti tikslai.

Siekiant apsaugoti atskirų Pionierių asmens duomenis ir privatumą (išskyrus duomenis, kurių automatizuotiems algoritmams nepavyko nuskaityti), jie bus redaguojami (cenzūruojami). Žmonių tikrintojai, bus Pionieriai, kurie yra anksčiau sėkmingai atlikę KYC patvirtinimą. Tikrinantis žmogus matys redaguotą Jūsų asmens dokumento versiją, o tai reiškia, kad bus matoma tik Jūsų nuotrauka ir bendra Jūsų asmens tapatybės dokumento išvaizda. 

Tikrintojas nustatys:

  • Ar Jūsų asmens tapatybės dokumentas su nuotrauka yra to paties tipo, kurį nurodėte duomenų formoje.

  • Ar Jūsų tapatybės dokumente pavaizduotas asmuo tikrai esate Jūs.

Po automatizuotos sistemos patikrinimo reikės praeiti du žmogaus patikrinimo etapus. Pirmajame etape du tikrintojai galės matyti tik redaguotą asmens tapatybės dokumentą, kad galėtų patikrinti, ar šis dokumentas yra tas asmens tapatybės dokumentas, dėl kurio pateikta paraiška. Šiame asmens dokumente jie negali matyti Pionieriaus asmeninių duomenų ar veido. Kai KYC programa bus pilnai paleista, Pionierius, atliekantis KYC, galės peržiūrėti ir iš anksto patvirtinti savo redaguotą asmens tapatybės dokumentą dar prieš peržiūrint tikrintojams. Tačiau jei automatinio nuskaitymo metu nepavyksta apdoroti kai kurių asmens duomenų, pirmojo (Round 1) etapo tikrintojai turės patikrinti tam tikras, konkrečias jūsų asmens duomenų dalis, kuriu nepavyko nuskaityti automatiškai.

Antrajame (Round 2) peržiūros etape du kiti tikrintojai matys tik Pionieriaus veidą, kuris yra asmens tapatybės dokumente ir veidą, kuris užfiksuotas asmenukėje. Tokiu būdu bus patikrinta, ar šios dvi nuotraukos yra to paties asmens. Jokia kita asmens tapatybės dokumente pateikta informacija nebus matoma.

Jei kartais šių dviejų žmonių (tikrintojų) rezultatai nesutaptų pirmame (Round 1) arba antrame (Round 2) etape, trečiojo tikrintojo balsas bus lemiamas sprendžiant šį ginčą. Ši sistema turi būti sudaryta iš mažiausiai 4 žmonių kiekvienai KYC paraiškai, kur visi tikrintojai dirba nepriklausomai vienas nuo kito. Vėlgi, nė vienas iš tikrintojų nematys pilno jūsų asmens tapatybės dokumento, jo maketo ar to paties žmogaus veido. Taip mes dar labiau apsaugosime jūsų asmeninį privatumą.

Žmonių tikrintojai bus atsitiktinai parenkami iš minios darbuotojų, kurie išsilavinę, kvalifikuoti ir apmokyti, jie taip pat bus iš tos pačios šalies, kurioje pateiktas jūsų asmens tapatybės dokumentas. Prieš pradedant tvirtinti tikrus Pionierius, jie pirmiausia turės sutikti su šios programos paslaugų sąlygomis, o tada pereiti mokymo programą, kad būtų įgytos žinios, įgūdžiai reikalingi atlikti šį procesą. Šių tikrintojų darbas nuolatinis ir atsakingas, o patikrinimas atliekamas tam, kad išvengti blogų veikėjų. Dėl bet kokios netinkamos veiklos, pažeidimų, kai pateikiami netikslūs duomenys ar atliekamas netikslus patikrinimas, tikrintojas gali būti pašalintas iš šios apmokytų žmonių darbo komandos.

Ateityje KYC aplikacijos kodas taip pat gali būti paskelbtas kaip PiOS, kad bendruomenės kūrėjai galėtų padėti bei pridėti konkrečiai šaliai būdingų funkcijų ir dokumentų, kad prisidėtų prie šio projekto.

Atsakomybės ribojimas: ankstyvųjų Pionierių, dalyvaujančių šios KYC programos bandomojoje versijoje, pateikti duomenys bus matomi neredaguoti „Core Team“ komandos nariams, kurie kuria šią programą – turime patikrinti, ar automatizuoti rezultatai yra tikslūs ir palyginti su Jūsų duomenimis. Taigi, jei Jums rūpi privatumas, galite palaukti vėlesnės programėlės versijos. Be to, kadangi tai yra bandomasis laikotarpis, mes laukiame Pionierių ataskaitų apie saugumo spragas, kad galėtume pagerinti savo saugumo priemones.

Kada Pionieriai sulauks KYC?

Taikydami šias priemones siekiame sukurti pilnai veikiantį, veiksmingą ir paprastą KYC procesą. Kai matysime, kad mūsų KYC procesas yra pilnai paruoštas masiniam paleidimui, oficialus masinis KYC paleidimas prasidės prieš paleidžiant „Mainnet“ - pagrindinį tinklą. Pristatę KYC sprendimą konkrečiai šaliai, nurodysime tam tikrą laiką, per kurį bus galima užduoti klausimus ir sėkmingai atlikti KYC.

Atsižvelgdami į dalyvavimo lygį, aktyvumą ir kitus „Mainnet“ parametrus, mes nuspręsime, ar Pionieriai galės atlikti KYC po „Mainnet“ paleidimo ar ne. Nepraleiskite progos! Kasdien apsilankykite „Pi Network“ programėlėje, kad toliau uždirbtumėte Pi ir sekite mūsų savaitinį skelbiamą turinį :)

Atgal į viršų

.

Saugos ratas (Security Circle) 

Kaip įtraukti narius į savo saugos ratą?

Po trijų 24 valandų kasybos ciklų galėsite įtraukti narius į savo saugos ratą.

Į saugos ratą galite įtraukti savo kasėjų komandos narius:

  1. Pagrindiniame ekrane spustelkite ant skydo ikonėlės

  2. Spustelkite mygtuką „PRIDĖTI ESAMĄ PI VARTOTOJĄ“

  3. Šalia kasėjo vardo spustelkite oranžinį mygtuką „PRIDĖTI“

Tada prie kasėjo vardo turėtų atsirasti žalia varnelė, kuri reiškia, kad komandos narys sėkmingai įtrauktas į saugos ratą!

Kaip pridėti vartotoją į saugos ratą iš telefono knygos?

Galite pridėti ir kitą Pionierių, kuris nėra Jūsų kasėjų komandoje, tačiau tas asmuo turi būti užsiregistravęs su telefonu numeriu. Paspauskite mygtuką „PRIDĖTI IŠ KONTAKTŲ“,  įprastai šalia vartotojo vardo turėtumėte pamatyti žalią Pi logotipą (arba jei žinote, kad asmuo yra „Pi Network“ narys), paspauskite ant vardo, tada paspauskite „PATVIRTINTI“.

Ar galiu į saugos ratą įtraukti savo Facebook draugus?

Šiuo metu nėra galimybės pridėti ar ieškoti kitų „Facebook“ patvirtintų (verified) Pionierių. Nėra galimybės peržiūrėti savo draugų sąrašo, kad pamatytumėte, kurie „Facebook“ draugai turi „Pi Network“ paskyrą.

„Facebook“ patvirtinti vartotojai gali pridėti narius iš savo darbo komandos ir narius iš savo telefono kontaktų į saugos ratą. (žr. du ankstesnius klausimus aukščiau).

Deja, šiuo metu nėra galimybės pridėti Pi vartotojų į saugos ratą, kurie prisiregistravę su „Facebook“ paskyra, nebent jie jau yra Jūsų kasėjų komandoje arba jei jie yra patvirtinę telefono numerį.

Kiek žmonių galima įtraukti į saugos ratą?

Jei jau įtraukėte 5 narius į saugos ratą, pasiekėte maksimalų saugos rato narių skaičių, taip pat tokiu būdu pasiekėte maksimalų kasimo greitį. Jūs galite įtraukti ir daugiau nei 5 žmones į saugos ratą, tačiau Jūsų kasimo greitis nuo to nedidės. Kitas būdas kasimo greičiui padidinti - pakviesti daugiau žmonių į kasėjų komandą. Pi atlygina Pionieriams už indėlį tiek į tinklo saugumą (saugos ratas), tiek už pakviestų aktyvių narių skaičių (kasėjų komanda).

Ką daryti, jei nėra ką įtraukti į saugos ratą?

Jūs vis tiek galite toliau tęsti kasimą ir uždirbti Pi. Tačiau, įtraukus žmonių į saugos ratą, Jūsų kasimo greitis padidės.

Atgal į viršų

.

Darbo komanda ir pakvietimo kodas

Kaip galiu padidinti savo darbo komandos narių skaičių?

Jūsų darbo komandą sudaro Jūsų kvietėjas (kuris pakvietė) ir žmonės, kuriuos Jūs pakvietėte. Taigi, darbo komandą galite sudaryti pasidalindami savo pakvietimo kodu su kitais. Nuėję į darbo komandos puslapį, spustelėkite purpurinį mygtuką „PAKVIESTI“, kuris Jums leis išsiųsti pakvietimo kodą savo telefono kontaktams, arba galite spausti mygtuką „KVIESTI KITU KANALU“, kad išsiųstumėte pakvietimo kodą per kitas populiarias programėles, kurias naudojate.

Jums leidžiama skelbti savo pakvietimo kodą socialiniuose tinkluose, taip pat galite pasitelkti kitų kūrybingų sprendimų, kaip pasidalinti, reklamuoti savo pakvietimo kodą. Prašome neskelbti savo pakvietimo kodo Pi pokalbių kambariuose, nes visi nariai, esantys pokalbių kambariuose, jau yra tapę Pionieriais, kuriuos anksčiau pakvietė kažkas kitas. Pakvietimo kodas skirtas pakviesti naujus narius į „Pi Network“ ir su jais suburti savo darbo komandą.

Ar galiu pereiti į kitą darbo komandą?

Pionierius negali būti perkeltas į kitą darbo komandą, nes keičiant darbo komandą, bus reikalingi sudėtingi visų ankstesnių naujo kvietėjo, buvusio kvietėjo ir Pionieriaus, norinčio pereiti prie kitos darbo komandos, kasybos uždarbių perskaičiavimai. Mes nepalaikome šio proceso, kuris ne tik švaisto laiką atlikti visiems paskaičiavimams, bet taip pat sukuria nenuoseklią vartotojo patirtį ir Pi balansą kitiems Pionieriams, išskyrus asmeniui, kuris teikia šį prašymą.

Atminkite, kad Jūsų darbo komandą sudaro Jūsų kvietėjas ir žmonės, kuriuos pakviečiate. Taigi, suburti savo darbo komandą galite kviesdami kitus.

Jei turite draugą su didele darbo komanda, dideliu kasimo greičiu, prisijungus prie šio draugo komandos, Jūsų pačių kasimo greitis - nepasikeis, nes kasimo greitis yra pagrįstas ir priklauso būtent nuo Jūsų, o ne nuo Jūsų draugo komandos narių skaičiaus.

Mano pakviestas žmogus padarė klaidą naudodamas mano pakvietimo kodą ir nepateko į mano darbo komandą. Ar galiu susigrąžinti pakviestą žmogų į savo darbo komandą?

Pionierius negali būti perkeltas į kitą darbo komandą, nes keičiant darbo komandą, bus reikalingi sudėtingi visų  ankstesnių naujo kvietėjo, buvusio kvietėjo ir Pionieriaus, norinčio pereiti prie kitos darbo komandos, kasybos uždarbių perskaičiavimai. Mes nepalaikome šio proceso, kuris ne tik švaisto laiką atlikti visiems paskaičiavimams, bet taip pat sukuria nenuoseklią vartotojo patirtį ir Pi balansą kitiems Pionieriams, išskyrus asmeniui, kuris teikia šį prašymą.

Ar galiu pašalinti narį iš savo darbo komandos?

Techniškai ne, ypač kalbant apie tikrus (realius) darbo komandos narius, nes darbo komandos struktūra yra susijusi ne tik su kasybos uždarbiu, bet taip pat užfiksuoja pakvietimų tinklo istoriją. Tačiau galite pašalinti narį iš savo darbo komandos pokalbių kambario arba pranešti apie darbo komandos narį kaip apie suklastotą paskyrą, jei tikrai manote, kad tai yra suklastota paskyra. „Pranešti“ funkcija taip pat automatiškai pašalina narį iš darbo komandos pokalbių kambario. Tada naudodamiesi filtravimo funkcija galite „Slėpti praneštus“, kad jie pradingtų ir jų nematytumėte savo darbo komandos sąraše.

Jei turite neaktyvų komandos narį, jį taip pat galite paslėpti naudodamiesi filtravimo funkcija darbo komandos puslapyje.

Jei kas nors priekabiauja ar įžeidinėja Jūsų darbo komandos pokalbių kambaryje, galite pašalinti narį iš darbo komandos pokalbių kambario, eidami į darbo komandos pokalbio kambaryje, viršutiniame dešiniajame kampe esantį meniu ir spustelėdami „Pašalinti iš pokalbio“.

Ar yra ribojamas žmonių, kuriuos galiu pakviesti, skaičius?

Nėra jokių apribojimų. Galite pakviesti tiek žmonių, kiek norite.

Kas atsitiks, jei turiu neaktyvių komandos narių?

Jūsų kasybos norma (greitis) didėja tada, kai Jūsų darbo komandos nariai yra aktyvūs ir kasa kartu su Jumis. Jei Jūsų darbo komandos nariai yra neaktyvūs, Jūs negaunate kasybos premijos, tačiau tai nedaro jokio neigiamo poveikio Jūsų kasybos rodikliui.

Jūs galite priminti savo darbo komandos nariams, kad jie pradėtų kasti paspausdami mygtuką „PARAGINTI NEAKTYVIUS” ir neaktyvūs komandos nariai gaus apie tai primenantį pranešimą. Paraginti galima kas 16 valandų.

Kas atsitiks, jei mano darbo komandoje yra narių, kurie turi suklastotas paskyras?

Jei savo darbo komandoje turite narių, kurie turi suklastotas paskyras, tuomet visi jų pagalba uždirbti Pi bus pašalinti prieš einant į „Mainnet” (pagrindinį tinklą) 3 etape.

Mes pripažįstame ir suprantame, kad gali būti nemalonu pamatyti sumažėjusį Pi likutį dėl tokių premijų panaikinimo. Tačiau tai buvo nesąžiningai įgytas pelnas, nes Pi politikoje ir taisyklėse apibrėžta, kad Pi toliau keliaus tik su tikrais, realiais žmonėmis, kurie naudoja tik vieną paskyrą, skirtą tik vienam asmeniui, ir nurodyta, kad visi Pi, kurie buvo sukaupti ir iškasti naudojant suklastotas paskyras, bus panaikinti. Būtų nesąžininga, jei mes paliktume Pi tiems žmonėms, kurie buvo uždirbti iš suklastotų paskyrų. Įsivaizduokite, jei nesąžiningas, blogų ketinimų turintis asmuo, kuris susikūrė daugybę suklastotų paskyrų, uždirbtų Pi didesniu greičiu, galėtų juos gauti ir panaudoti, tai būtų nesąžininga kitų atžvilgiu. Siekdami išlaikyti patikimumą ir sąžiningumą savo tinkle, negalime nei vienam leisti taip elgtis, naudoti nesąžiningu ir apgaulės būdu uždirbtų Pi, kur buvo naudojamasi bet kokiu būdu, kad tik gauti atlygį iš suklastotų paskyrų.

Atgal į viršų

.

Pokalbių kambarys (Chat)

Pokalbių kambario taisyklės

Pi Network šie veiksmai / elgesys – DRAUDŽIAMI:

  1. Vulgarumas

  2. Asmeniniai išpuoliai

  3. Šlamštas / reklama

Pažeidus šias pokalbių kambario taisykles, galite būti nutildyti (atjungta galimybė bendrauti).

Žodžių sutrumpinimai (reikšmės)

H =  Darbo komandos vadovas

M = Bendruomenės Moderatorius

FAQ = Dažniausiai užduodami klausimai

IAT = In-App Transfer (tik Pilot programos dalyviai turi šia galimybę testavimo tikslais.)

KYC = Pažink Savo Klientą (tai asmens tapatybės patvirtinimas, leidžiantis atskirti realius žmones nuo kompiuterinių programų - Bots, suklastotų paskyrų ir netikrų vartotojų paskyrų.)

Kaip prisijungti prie pokalbių kambario?

Spustelkite mygtuką, esantį apatiniame dešiniajame kampe chat pokalbių viduje. Tada galite spustelėti bet kurį žalią mygtuką, kad pridėtumėte naują pokalbių kambarį. 

Kaip pašalinti pokalbių kambarį?

Spustelkite mygtuką, esantį apatiniame dešiniajame kampe chat pokalbių viduje. Jei Jums leidžiama pašalinti pokalbių kambarį, galite spustelėti raudoną mygtuką, kad pašalintumėte pokalbių kambarį. Pagrindinių pokalbių kambarių pašalinti negalima.

Kaip įjungti pokalbių kambario pranešimus?

Eikite į pokalbių kambarį, kuriame norite įjungti pranešimus. Viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite varpelį (pranešimai įjungti)

Kaip išjungti pokalbių kambario pranešimus?

Eikite į pokalbių kambarį, kuriame norite išjungti pranešimus. Viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite varpelį užbrauktas simbolis reiškia, kad pranešimai šiame pokalbių kambaryje yra išjungti.

Kodėl negaliu skelbti nuorodų?

Daugelis nuorodų neleidžiamos skelbti siekiant apsaugoti Pionierius nuo sukčių ir nepageidaujamos reklamos.

Kodėl negaliu rašyti pokalbių kambaryje?

Pažeidus nustatytas pokalbių kambario taisykles, žinutės gali būti užblokuotos, ištrintos arba Pionierius gali būti nutildytas (atjungta galimybė bendrauti).

Atgal į viršų

.

Saugokitės sukčių

Augant „Pi Network“ tinklui, pastaruoju metu padaugėjo pranešimų ir apie sukčiavimo atvejus. Atminkite, kad šiuo metu Pi galima kasti nemokamai, bet ši valiuta kol kas nėra niekur parduodama. „Pi Network“ nėra susijęs su jokia įmone ar asmeniu, kurie siūlo Pi pirkimo/pardavimo sandorius, Pi kainos manipuliacijas, ar bet kokius kitus išvestinius produktus, kurie siejami su „Pi Network“. Visi tokie pirkimai/pardavimai yra neteisėti ir Jūs rizikuojate prarasti savo pinigus ar asmens duomenis. Šiuo metu Pi oficialiai nėra jokiose prekybos biržose ar valiutų/kriptovaliutų keityklose.

Venkite neteisėtų Pi pirkimo/pardavimo sandorių, Pi kainos manipuliacijų ar kitų išvestinių kriptovaliutų, siejamų su „Pi Network“

Venkite bet kokių neteisėtų Pi prekybos, kainos spėjimo ar kitų finansinių machinacijų, nes galite pakliūti į sukčiavimo schemas, kur Jums bus siūloma nusipirkti Pi, bet iš tikro nusipirksite netikrą ir beverčią kriptovaliutą ir greičiausiai pateksite į „pump and dump“ (kai valiutos kaina sukeliama dirbtinai) scenarijų. Nepamirškite, kad realiai vertei sukurti reikia nemažai laiko, o pažadas apie greitą praturtėjimą dažniausiai yra sukčiavimas. Pagal mūsų griežtas taisykles, visas nelegaliai uždirbtas Pi, naudojant padirbtas paskyras, bus sudegintas. Daugelis tokių sukčių, manančių, kad praturtės nelegaliai užsidirbdami didelį kiekį Pi kriptovaliutos - labai klysta, nes dėl tokio draudžiamo elgesio jie visus savo Pi praras prieš einant į pagrindinį tinklą.

Taigi šiuo metu nėra jokio kito būdo padidinti savo kasimo greičio ar gauti daugiau Pi, kaip kasti naudojantis „Pi Network“ programėle. Saugokitės sukčių, kurie siūlo uždirbti greičiau ir daugiau nei kasant „Pi Network“ programėle. Kasdien galite kasti Pi nemokamai paspausdami kasimo (žaibo) mygtuką, o kasimo greitį galite padidinti įtraukdami 5 narius į saugos ratą (Security Circle) arba kviečiant naujus narius į darbo komandą.

Nesidalinkite asmenine informacija

Prašome NESIDALINTI jokia asmenine informacija (pvz., tel. numeriu, el. pašto adresu, slaptažodžiais, „Pi“ vartotojo vardu ar sąskaitos likučiu) su jokiomis organizacijoms, svetainėmis, taip pat socialiniuose tinkluose ar žinučių programėlėse, kur Jums bus siūloma nemokami Pi „airdrops“ ar Pi prekybos galimybės. „Pi Network“ neorganizuoja jokių „airdrops“. Kaip jau minėjome, jokie Pi finansiniai sandoriai ar kiti išvestiniai produktai, siejami su Pi Network negali būti niekuo paremti, taigi šiuo atveju rizikuojate privatumu ir tapatybės vagystėmis.

Bet kokios neoficialios bendruomenės, siūlančios įsigyti mokamą „Pi KYC“ yra tik dar viena apgaulė, todėl galite ne tik prarasti pinigus, bet ir gali būti pavogta Jūsų tapatybė. Visi Pi KYC (tapatybės patvirtinimo) procesai bus inicijuojami tik „Pi Network“ programėlėje. Jums bus pranešta, jei būsite atrinktas patvirtinti tapatybę (KYC), kuri šiuo metu yra nemokama.

Prašome nesidalinti asmenine informacija (pvz., tel. numeriu, el. pašto adresu, slaptažodžiu) „Pi Network“ programėlės pokalbių kambariuose ar bet kokiuose komunikacijos kanaluose, kuriuose šią informaciją gali matyti nepažįstami žmonės. Tiksliau, neturėtumėte keistis telefono numeriais ar pridėti nepažįstamų žmonių į savo saugos ratą (Security Circle). Į saugos ratą turėtumėte įtraukti tik tuos žmones, kuriuos pažįstate, kuriais pasitikite. Atminkite, kad už tinklo saugumą ir saugos rato sudarymą Jūs gaunate atlygį. Jei į savo saugos ratą (Security Circle) įtrauksite nepatikimų žmonių, šis Jūsų veiksmas ne tik neprisidės prie tinklo saugumo, bet ir gali turėti neigiamos įtakos jūsų Pi pervedimams, bei paskyros atkūrimui ateityje.

Naudokitės oficialiais „Pi Network“ informacijos šaltiniais

Geriausia vieta kur galite gauti informacijos apie „Pi Network“ yra:

  • „Pi Network“ programėlėje ir mūsų oficialioje svetainėje

Pi pokalbių kambarių Moderatoriai tvarko šį bendruomenės „Wiki“ puslapį ir siekia pateikti patikimą informaciją, tačiau joje gali pasitaikyti netikslumų.

Saugokitės svetainių, kurios imituoja, kopijuoja mūsų svetainę ar mūsų socialinių tinklų puslapius. „Pi Network“ programėlės šoniniame meniu yra nuorodos į mūsų oficialias socialinių tinklų svetaines. Būkite atsargūs neoficialiuose su Pi nesusijusiuose socialiniuose puslapiuose ar grupėse, siūlančiose informaciją ar paslaugas. Yra šaltinių, kurie gali būti patikimi, tačiau yra ir tų, kurie skleidžia melagingus gandus. Taigi, visada pasitikrinkite naujienas „Pi Network“ programėlėje ar mūsų svetainėje, kur rasite oficialias naujienas ir kitą informaciją.

Visada praneškite apie įtartiną veiklą

Jei susiduriate su sukčiavimu ar įtartina veikla, prašome susisiekti su mumis per „Support Portal“, ten užpildyti anketą: „Scam Report Form“ ir elektroniniu paštu pateikti sukčiavimą patvirtinančius įrodymus. Jei Pi programėlės pokalbių kambariuose yra pionierių, bandančių pirkti, parduoti ar iškeisti Pi, tai pažeidžia mūsų paslaugų teikimo sąlygas. Jei matote šią neleistiną veiklą, padarykite pažeidimo ekrano kopiją (screenshot) ir atsiųskite ją el. paštu per mūsų „Support Portal“, bei užpildykite anketą: „Scam Report Form“

Atgal į viršų

.

Pi Wallet (piniginė) ir Pi Browser (naršyklė)

Naršyklė „Pi Browser“ iš esmės yra nauja Pi programėlių / Paslaugų platformos sąsaja. Naršykle „Pi Browser“ siekiama sukurti atvirą ir tiesioginę Pi programėlių platformą, kurioje kūrėjai galėtų lengvai kurti, išbandyti ir įdiegti Pi programėles, o Pionieriai galėtų jas išbandyti ir naudoti ateityje. Kaip bendros paskirties naršyklė, ji vis dar yra primityvi, tačiau tai yra vienintelė naršyklė, galinti palaikyti „Pi“ programėles. Šiuo metu naršyklė yra BETA versijos, bet vėliau ji bus patobulinta integruojant daugiau funkcijų.

Pi Wallet – mobilioji piniginės versija yra „Pi Browser“ naršyklės viduje. Pi piniginė - svarbus etapas Pi progresyvios decentralizacijos srityje, kas svarbu einant link pagrindinio tinklo (Mainnet), nes kiekvienas Pionierius galės sąveikauti su „Testnet“ tinklu ir „Testnet“ blokų grandine (blockchain) savo piniginėje atlikdami „Test-Pi“ operacijas. Taip pat ruošiamasi kitiems dalykams, kuriuos reikia atlikti einant link „Pi Mainnet“ (pagrindinio tinklo) - bendruomenės pasirengimas, patobulinimai einant link blockchain ir jo paslaugų, nes bendruomenė jau dabar testuoja ir bando operacijas „Testnet“ tinkle.

Kodėl Pi piniginė ir Pi Browser (naršyklė) sujungtos kartu? Turėdami piniginę Pi naršyklėje, būsimos Pi programėlės ir tradicinės įmonės galės lengvai integruoti Pi mokėjimus ir sąveikauti kartu su Pi blockchain. Tai leis Pionieriams turėti vientisą decentralizuotą žiniatinklio patirtį, kitaip tariant, lengvai atlikti Pi blokų grandinės (blockchain) operacijas lankantis konkrečiose Pi programėlių svetainėse. Tai didelis žingsnis siekiant sukurti Pi programėlių platformą ir „Core Team“ pastangų dėka sukurti Pi ekosistemos evoliuciją. „Core Team“, remdamiesi bendruomenės atsiliepimais, apsvarstys ar naudoti dvi mobiliąsias programėles (t.y. šią kasimo programėlę ir naršyklės programėlę), ar ateityje jas sujungti į vieną.

Pi Browser (naršyklė)

Pi naršyklė skirta suteikti interneto patirtį decentralizuotame pasaulyje. Be to, kad „Pi Browser“ palaiko bet kurias „Web2.0“ programėles (kaip tą daro dabartinės interneto naršyklės), Pi Browser (naršyklė) suteiks žmonėms galimybę naršyti, bendrauti ir atlikti sandorius decentralizuotose programėlėse. Programėlėse, kurios integruojamos kartu su „blockchain“ technologija, kad būtų užtikrinama sklandi ir draugiška vartotojo patirtis. Be to, Pi naršyklė turės Pi programėlių katalogą ir savo DNS sistemą, kur palaikys visiškai naują .pi domenų klasę. Pavyzdžiui dabartinės programėlės - Pi Piniginė, Pi pokalbių kambarys, Kasimas, Brainstorm - bus pasiekiamos Pi naršyklėje įrašant URL adresus: wallet.pi, chats.pi, mine.pi ir brainstorm.pi. Ateityje bus pasirinkta daugiau trečiųjų šalių kūrėjų Pi programėlių, kurios bus įtrauktos į katalogą ir bus pasiekiamos per panašius .pi URL (adresus). Kūrėjai galės pradėti kurti savo programėles naudojant savo domenus, kurie nėra pi domenai.

Pi naršyklė yra atviresnė Pi programėlių platformai, nes ji leidžia kūrėjams išbandyti ir įdiegti programėles, kurios integruojamos su „Pi Testnet“, Pi pinigine ir kitais Pi technologijos elementais. Tai galima padaryti neapribojant patvirtinimo procesu, kaip buvo senojoje Pi programėlių platformoje, kurios yra Pi kasimo programėlės viduje, nes visi gali laisvai apsilankyti bet kurioje Pi naršyklės svetainėje. Kitaip tariant, tai taps praeitimi, kada programėlės buvo atrenkamos ir tvirtinamos „Core Team“ komandos, kad būtų įterptos į Pi programėlių platformą esančią Pi programėlės viduje. Vėliau atnaujinsime „Pi“ platformos SDK ir integruosime kartu su „Testnet“ bei atliksime Test-Pi operacijas Pi programėlėse. Tai leis kūrėjams išbandyti savo Pi programėles „Testnet“ tinkle iš savo domenų.

Pi Network kaip tinklas tampa vis labiau decentralizuotas, o naršyklė žengs kartu su tinklu decetralizavimo link. Galiausiai Pionieriai per URL adresus galės tiesiogiai pasiekti „Pi kataloge“ esančias ir kitas į sąrašą neįtrauktas programėles ir priimti galutinius sprendimus, ar šios programėlės yra patikimos, ar ne, be griežtos „Pi Core Team“ priežiūros. Remiantis šia vizija, atrankos procesas netrukdys Pionieriams laisvai kurti, įdiegti, išbandyti ir naudoti geras programėles.

Pi Wallet (piniginė)

Pristatydami Pi Piniginę (Pi Wallet) verta trumpai pasidomėti, kas yra kripto piniginė. Kripto piniginė iš esmės yra „raktų“ pora: viešasis adresas ir slaptafrazė (arba slaptas raktas). Nors piniginės adresu reikia pasidalinti su kitais, kad galėtumėte atlikti sandorį per „blockchain“ (gauti / pervesti kriptovaliutą), tačiau slaptafrazė turi būti laikoma paslaptyje - niekas negali jos žinoti, nes tai yra tarsi slaptažodis Jūsų banko sąskaitoje, kuris reikalingas bet kokiai Jūsų valiutai (pinigams) disponuoti. Šiandienos Pi Piniginės (Pi Wallet) paleidimas reiškia, kad Pionieriai yra kviečiami sugeneruoti savo piniginės adresą ir slaptafrazę.

Pi Piniginėje (Pi Wallet) galima sugeneruoti ir kitų kriptovaliutų adresus nes ji palaiko ir kitų kriptovaliutų „blockchain’us“, taigi yra galimybė priimti / laikyti skirtingas kriptovaliutas, naudojant tą pačią slaptafrazę, tačiau iš pradžių mes orientuojamės tik į Pi valiutą. Šiuo metu piniginė yra prijungta prie „Pi Testnet“ (testuojamas tinklas) „blockchain“ grandinės, todėl „Test-Pi“ (testavimui skirti Pi) yra naudojami tik testavimo, bandymo tikslais. Kai bus paleidžiamas pagrindinis tinklas „Mainnet“, o tai įvyks 3 etape, ta pati Jūsų turima Pi Piniginė bus prijungta prie Pi pagrindinio tinklo (Mainnet), su Jūsų turimais, tikraisiais Pi, kuriuos būsite iki tol iškasę. Kadangi dabar mes esame „Testnet“, bandomajame etape, mūsų tikslas - viską patobulinti, įskaitant piniginę, todėl yra tikimybė, kad prieš žengiant į „Mainnet“ (pagrindinį tinklą) galime paprašyti visų Jūsų, atlikti „reset“, tai reiškia, kad reikės atkurti pinigines iš naujo su ten esančiais  „Test-Pi“ (Pi skirti testavimui). Pionieriai taip pat turės galimybę pasirinkti patys, ar atkurti piniginės parametrus prieš paleidžiant „Mainnet“ tinklą.

Įprastai kripto piniginės skirstomos į: kontroliuojamas (custodial) ir nekontroliuojamas (non-custodial) pinigines, šių piniginių skirtumas yra tas, kad ar kas nors kitas padeda Jums valdyti Jūsų slaptafrazę / slaptą raktą ar valiutas (pinigus) esančius Jūsų piniginėje ar viską valdote tik Jūs patys. Pi Piniginė (Pi Wallet) yra non-custodial - Jūsų pasirinkimo nekontroliuojanti piniginė. Pi serveriai neturi jokios prieigos prie Jūsų slapto rakto ar slaptafrazės. Atsižvelgdami į ankstesnius Pionierių atsiliepimus ir norėdami, kad Pi Piniginė būti draugiškesnė, patogesnė ir labiau suprantama paprastam vartotojui,, Pi Piniginės slaptasis raktas (secret key) bus vaizduojamas kaip tam tikras žodžių sąrašas, kuris yra lengvai skaitomas ir vadinasi „Passphrases“ (Slaptafrazės). Slaptas raktas gali būti dinamiškai išgautas iš slaptafrazės, todėl žmonėms užtenka išsaugoti tik slaptafrazę (passpharse) vietoje slapto rakto (secret key). Slaptafrazės naudojimas vietoje slapto rakto sumažina žmogaus klaidų tikimybę, kad jis ne taip įrašys, suklys ir t.t., o saugumo prasme ir slaptafrazės ir slapto rakto lygis yra vienodas. Jei Jūsų telefonas palaiko biometrinį atpažinimą (pirštų atspaudai, veido atpažinimas), slaptafrazę galima saugiai laikyti telefone ir ją pasiekti galima tik naudojant pirštų atspaudus arba „FaceID“ (veido atpažinimas) - visa tai rasite mobiliojoje Pi piniginėje. Jei telefone nėra piršto atspaudo ar „FaceID“ funkcijos, atsidarius Pi Node (kompiuteryje) esančią piniginę savo slaptafrazę turite nukopijuoti ir išsaugoti ir laikyti ten, kur yra saugu (galite užsirašyti ar atsispausdinti, nes niekas kitas neturės prieigos prie jų, kad Jums galėtų padėti ir jas išsaugoti). Elkitės labai atidžiai ir atsargiai! Susikurti piniginę galima tiek telefone, tiek kompiuteryje.

Ši kripto piniginė yra laisvai Jūsų pačių valdoma - non-custodial ir tai didelė nauda bei saugiausias pasirinkimas, bet tuo pačiu yra susiduriama su kita problema - bet kuris, kriptovaliutų savininkas gali pamiršti / pamesti slaptą raktą arba slaptažodžius. Susiduriama su paskyros atkūrimo problema. „Pi Wallet“ YRA ir BUS non-custodial (nekontroliuojama) piniginė, todėl mes taip pat siekiame įdiegti mechanizmą, kuris padėtų išspręsti sudėtingą paskyros atkūrimo problemą, panaudojant dalį Jūsų saugumo rato (security circle) ir taip išlaikant non-custodial, Jūsų piniginėje esantį turtą. Šis mechanizmas bus išleistas vėlesnėje piniginės versijoje.

Kai susikursite Pi Piniginę (Pi Wallet), „Pi Testnet“ skirstytuvas papildys ją 100 „Test-Pi“ (Pi skirti testavimui), kad bandomajame tinkle (Testnet) galėtumėte ją išbandyti atlikdami pervedimo operacijas su savo turimais „Test-Pi“. Šie veiksmai, pervedimai atrodys lygiai taip pat, kaip ir pagrindiniame tinkle (Mainnet), kuris bus paleistas 3 etape (šių metų pabaigoje). Norime pabrėžti, kad Test-Pi (arba test-π) NĖRA TIKRI Pi! Su šiais Pi negalite prekiauti kaip su tikrais Pi. „Test-Pi“ skirti tik testavimo tikslais, su kuriais galite atlikti pervedimo operacijas, išbandyti ir pratestuoti visai tai „Pi Testnet“ bandomajame tinkle. Jie NETURI JOKIOS VERTĖS. „Test-Pi“ likutis esantis Jūsų piniginėje gali būti atnaujintas, nes „Testnet“ bus periodiškai atstatomas atliekant įvairius bandymus per šį testavimo laikotarpį.

Atgal į viršų

.

PI WALLET: kaip susikurti piniginę?

Norėdami gauti bendrą informaciją apie Pi piniginę ir Pi naršyklę, prašome skaityti čia. 

Norėdami pamatyti vaizdo įrašą su klausimais ir atsakymais apie Pi Piniginę, žiūrėti čia.

Instrukcijos

  1. Norėdami pasiekti savo Pi piniginę, atsisiųskite naują „Pi Browser“ programėlę iš „iOS App Store“ arba „Android Play Store“. Įsitikinkite, kad atsisiuntėte „Pi Browser”, kurią sukūrė „Pi Community Company“. Norėdami įsitikinti, jog nesuklydote ir atsisiuntėte teisingą programėlę, šį žingsni galite užbaigti vėliau ir vadovautis žemiau nurodytais žingsniais, kurie padės atsisiųsti ir patekti į nurodytą programėlę.

  2. Atidarykite „Pi Network“ kasimo programėlę (originalią programėlę, kurią naudojate Pi kasimui).

  3. Eikite į šoninį meniu  viršutiniame kairiajame kampe ir pasirinkite „Pi Browser“

  4. Perskaitykite pateiktą instrukciją ir spustelkite mygtuką „PRISIJUNGTI PRIE PI BROWSER“

    1. Atsidarius Pi naršyklei Jūs automatiškai prisijungsite, jei atsisiuntėte Pi naršyklę, jei ne, būsite nukreipti į programėlių parduotuvę, kurioje galėsite įdiegti Pi naršyklę ir ją atidaryti.

    2. Kai kuriems „Android“ vartotojams nuoroda gali atsidaryti numatytoje telefono naršyklėje, o ne pačioje „Pi Browser“, todėl Jums gali tekti atidaryti pačią Pi Browser programėlę.

  5. Norėdami prisijungti prie Pi programėlių, kurios susietos Pi naršyklėje, paprasčiausias būdas tai padaryti per kasimo programėlę, kaip nurodyta paskutiniame žingsnyje. Tačiau, galite prisijungti ir tiesiogiai prie Pi naršyklės. Atidarę Pi naršyklę, URL laukelyje įveskite adresą mine.pi ir tada spauskite mygtuką „Naudoti kitus prisijungimo metodus” bei įveskite savo Pi Network prisijungimo duomenis.

  6. Prisijungę prie Pi naršyklės pamatysite pasveikinimo puslapį su „wallet.pi“ piktograma.

  7. Spustelkite piktogramą „wallet.pi“.

  8. Spustelkite „GENERUOTI PINIGINĘ“.

  9. Įsitikinkite, kad slaptafrazė (slaptažodis) saugoma saugiai, tiesiogiai telefone, kurią galite pasiekti tik Jūs naudodamiesi piršto atspaudu („Android“) arba „Touch ID“ / „Face ID“ („iOS“), arba galite nukopijuoti nurodytą slaptafrazę ir įklijuoti (išsaugoti) į slaptą ir saugią vietą. Slaptafrazė yra „slaptažodis“ sudarytas iš ilgų, 24 (anglų k.) žodžių. Tai tarsi privatus kripto piniginės raktas. Pamiršus raktą, prarasite prieigą prie piniginės ir negalėsite atgauti savo piniginės dėl Pi piniginės pobūdžio, nes naudojama non-custodial piniginė, kuri nekontroliuojama, todėl ją valdote ir už ją atsakingas esate tik Jūs pats. Taigi, prašome nepraraskite savo slaptafrazės ir nepalikite jos lengvai ir laisvai prieinamos kitiems.

PI WALLET: kaip naudotis pinigine?

Prisijungę prie Pi piniginės pamatysite puslapį „Likutis“. Naujoje piniginėje bus 100 „Test-Pi“. Atminkite, kad „Test-Pi“ nėra tikri Pi ir neturi vertės. Šie Pi skirti tik testavimo ir bandymo tikslais.

  1. Norėdami išsiųsti „Test-Pi“ spustelkite oranžinį „SIŲSTI“ mygtuką, puslapyje „Siųsti Test-Pi“

    1. Skiltyje „Gavėjo adresas“ įveskite gavėjo piniginės adresą, kuriam norite išsiųsti „Test-Pi“. Gavėjo adresas sudarytas iš 56 simbolių. (ateityje galėsite siųsti „Test-Pi“ pagal vartotojo vardą.)

    2. Skiltyje „Suma“ įveskite norimą „Test-Pi“ sumą, kurią norite išsiųsti.

    3. Skiltyje „Mokestis“ šiuo metu nustatytas minimalus 0.01 „Test-Pi“ mokestis taikomas „Pi Testnet“ – bandomajame tinkle, kuris yra numatytasis. Galite padidinti šį mokestį, jei norite, kad Jūsų operacija būtų prioritetinė. Padidinus mokestį suteikiama pirmenybė ir pervedimas vykdomas greičiau esant didelei apkrovai.

    4. Pastaba: piniginės likutis negali būti mažesnis nei 20 „Test-Pi“. Jei bandysite pervesti sumą, kuri Jūsų likutį padarytų mažesniu nei 20 „Test-Pi“, toks pervedimas nepavyks ir bus nesėkmingas. Instrukcija, kaip paprašyti daugiau „Test-Pi“ pritrūkus, galite rasti paspaudus oranžinį mygtuką „GAUTI“ arba mygtuką „SIŲSTI“ pačioje apačioje.

  2. Paspaudus mygtuką „Istorija“,

    1. Rodoma visa mokėjimų istorija, visos operacijos, kurios buvo įvykdytos. Matysite savo piniginės gautų ir išsiųstų operacijų sąrašą. Ta pati mokėjimų istorija buvo įrašyta ir „Pi Testnet“ blokų grandinėje (blockchain).

  3. Paspaudus mygtuką „Nustatymai“,

    1. Čia galite susieti (įjungti) savo biometrinės identifikacijos duomenis ir taip pagreitinti prisijungimą prie savo piniginės, jei dar to nepadarėte. Jei Jūsų telefone yra tokia galimybė, galite naudoti piršto atspaudą („Android“) arba „Touch ID“ / „Face ID“ („iOS“), kad pasiektumėte savo slaptafrazę ir prisijungtumėte prie savo piniginės.

    2. Savo slaptafrazę galite rasti spusteldami mygtuką „RODYTI“. Nepamirškite, kad slaptafrazę turite laikyti saugiai ir privačiai. Saugumo sumetimais su niekuo NESIDALINKITE savo slaptafraze. Pastaba: Nepraraskite slaptafrazės, nes Pi serveriai nesaugo jos kopijos ir negalės padėti jos atkurti.

  4. Norėdami sužinoti savo piniginės adresą, spustelkite mygtuką „GAUTI“

    1. Galite pasidalinti savo piniginės adresu spusteldami „KOPIJUOTI“ ir tada pasidalindami su tuo vartotoju, kuris nori Jums atsiųsti „Test-Pi”. Galite įklijuoti savo piniginės adresą į SMS ar el.laišką.

    2. Galite DALINTIS savo piniginės adresu tiesiogiai ir greitai per kitus socialinius tinklus ar naudojamas programėles, tereikia spustelti mygtuką „DALINTIS“. Atminkite, kad „blockchain“ tinklas yra viešai matomas, todėl galite drąsiai dalintis savo piniginės adresu viešai su kitais, nes Jūsų piniginė vis tiek bus saugi.

  5. Jei išsiuntėte ir išnaudojote visus savo turimus „Test-Pi“ ir norite tęsti operacijas, galite paprašyti papildomų 100 „Test-Pi“, spusteldami nuorodą, esančią puslapio „SIŲSTI“ arba „GAUTI“ apačioje. Šia funkcija galite pasinaudoti kas 48 valandas ir jei turite mažiau nei 50 „Test-Pi“.

Atgal į viršų

.

Pasiruošimas Mainnet

Siekdami paruošti bendruomenę perkėlimui ir migracijai į „Mainnet“, pristatome kai kurias su „Mainnet“ etapu susijusias mobiliosios „Pi Network “programėlės funkcijas. Šios funkcijos leis bendruomenei pasiruošti, duos laiko apsiprasti, bei susipažinti su naujais nustatymais, taip pat galėsite užduoti klausimus ir iš anksto pasirinkti jums tinkamus nustatymus prieš paleidžiant „Mainnet“ – pagrindinį tinklą. Viena iš esminių funkcijų - Pionieriaus likučio suskirstymas (pvz., likutis iškastas jūsų pačių), pervedamas likutis į „Mainnet“ ir likutis, gautas iš komandos narių. Be to, pristatome dar vieną svarbią funkciją, kuri leidžia Pionieriams savanoriškai užrakinti dalį savo Pi (iš pervedamo likučio), kad vėliau būtų galima tęsti kasybą didesniu greičiu. Užrakinimo funkcija Pionieriams leidžia iš anksto, savo noru ir laisva valia, pasirinkti užrakto nustatymų konfigūracijas ir šie pasirinkti nustatymai bus taikomi „Mainnet“ perkėlimui po to, kai bus paleistas „Mainnet“ ir Pionierius bus atlikęs asmens tapatybės patvirtinimą - KYC.

Norėdami pasiekti šias funkcijas, vadovaukitės toliau pateiktomis instrukcijomis:

  1. Pagrindiniame „Pi Network“ ekrane bakstelkite piktogramą ≡ esančią viršutiniame kairiajame kampe, kad atidarytumėte Pi šoninės juostos meniu.

  2. Bakstelkite „Mainnet

  3. Susipažinkite su sugrupuotais likučiais, kuriuos matysite ekrane.

  4. Bakstelkite „Konfigūruoti užrakto santykį“ norėdami iš anksto atlikti nustatymus.

Toliau vadovaukitės programėlėje pateiktomis instrukcijomis.

Kaip veikia užraktai (užrakinimai) „Mainnet“?

„Mainnet“ užrakinimo atlygis yra skirtas tam, kad palaikyti sveiką ir sklandžią ekosistemą, skatinti ilgalaikį ryšį ir bendradarbiavimą su tinklu, kai tuo tarpu tinklas skatina ekonomiką ir kuria poreikius. Tai svarbus decentralizuotas makroekonominis mechanizmas, skirtas sumažinti cirkuliuojančią pasiūlą rinkoje, ypač pirmaisiais atviros rinkos metais, kai kuriamos paslaugos ir programėlės. Vienas iš svarbių Pi tinklo tikslų yra sukurti paslaugomis pagrįstą programėlių ekosistemą. Tikrų prekių ar paslaugų pirkimai bei pardavimai, o ne spekuliacinė prekyba padės nustatyti Pi naudingumą ir vertę. Netrukus bus pristatytas „Mainnet“ uždaro tinklo etapas, kurio paleidime viena iš pagrindinių krypčių - sutelkti dėmesį į „Pi“ programėlių kūrėjų bendruomenės palaikymą ir plėtrą, taip bus skatinamas „Pi“ programėlių augimas. Tuo tarpu Pionieriai gali pasirinktinai užrakinti savo Pi, tokiu būdu padėdami sukurti stabilią rinką, jos augimą ir padėti vystytis ir bręsti ekosistemai, kad atsirastų daugiau Pi programėlių ir kur būtų pateiktos įvairios Pi panaudojimo galimybės. Galiausiai būtų sukurti natūralūs poreikiai, kuriuos būtų galima patenkinti per paslaugas ir programėles.

Užrakinimo funkcija bus aktyvuota kai šio mėnesio bėgyje paleisime ankstyvąją „Mainnet“ versiją. Tačiau, kol laukiate KYC ir ruošiatės perėjimui į „Mainnet“ tinklą, jau dabar daugiau laiko skirkite tam, kad susipažintumėte su užrakinimo konfigūracijomis: kaip visa tai veikia ir, kad galėtumėte pasirinkti teisingus nustatymus. Galite bet kada pakeisti užrakinimo nustatymus „Pi“ programėlėje.

Kai jūs ir kas nors iš jūsų darbo komandos/saugos rato narių praeina KYC ar atsiranda naujų kasėjų - vis daugiau jūsų likučio yra pervedama į „Mainnet“. Kiekvieną kartą pervedant tam tikrą Pi dalį į „Mainnet“, šie iš anksto pasirinkti užrakinimo trukmės ir procentų nustatymai bus automatiškai taikomi pervedamo likučio sumai, todėl Mainnet tinkle bus dviejų tipų likučiai: 

  • užrakinamas likutis,

  • laisvas likutis, 

Abu likučiai bus užfiksuoti „Mainnet“ blockchain grandinėje ir bus laikomi Pionieriaus kontroliuojamoje (non-custodial) Pi piniginėje. Kai patvirtinsite ir užrakinsite savo Pi, atšaukti šio pasirinkimo nebegalėsite dėl blokų grandinės (blockchain) pobūdžio ir šie Pi turės likti užrakinti visą pasirinktą laikotarpį.

Kadangi užrakinimo suma apskaičiuojama pagal jūsų pervedamo likučio procentą, turėsite užrakinti vėl tą patį procentą nuo naujo pervedamo likučio, kad išlaikytumėte tą patį užrakto kasimo santykį. Tai padaryti nesunku laikant užrakinimo konfigūracijos nustatymus tokius pačius ir tą darant nuosekliai kaskart pervedant naują likutį į „Mainnet“. Kita vertus, jei vėlesniuose pervedimuose užfiksuosite ir nustatysite mažesnį Pi procentą negu tai padarėte atliekant pradinį „Mainnet“ pervedimą, jūsų užrakinimo kasybos santykis proporcingai sumažės. Jei atliksite kokius nors paskyros užrakto nustatymo pakeitimus, atminkite, kad pakeitimas įsigalios nuo sekančio karto, kai bus pervedamas sekantis jūsų Pi likutis į „Mainnet“.

Norėdami sužinoti išsamesnį paaiškinimą apie tai, kaip veikia užraktas ir kaip yra apskaičiuojama, žr. programėlės užrakinimo funkcijos sąsają. Vėliau (greičiausiai dar šį mėnesį) paleisime ankstyvąją „Mainnet“ versiją, taip pat papildysime kai kuriuos „White-Paper“ skyrius. Ten galėsite pamatyti tikslias ir išsamias „Mainnet“ formules, paskaičiavimus ir mechanizmus.

Atgal į viršų

.

Planas (Roadmap)

Pi Network yra unikalus:

technologiniais ir ekosistemos sprendimais, bei mūsų bendruomenės aktyvumu prisidedant prie tinklo vystymo. Šiam unikalumui geriausiai pasitarnauja apgalvotas ir atsakingas požiūris, leidžiantis įtraukti bendruomenę teikiant atsiliepimus apie produktų bei funkcijų testavimą atsižvelgti į naudotojo patirtį, bei įgyvendinant kiekvieno etapo tikslus.

Yra trys pagrindiniai plėtros etapai:

  1. Beta,

  2. Testnet (bandomasis tinklas),

  3. Mainnet (pagrindinis tinklas).

1 etapas: Beta

2018 m. gruodžio mėn. išleidome programėlę, skirtą išmaniesiems telefonams, kuri buvo patalpinta į „App Store“ (iOS) programėlių parduotuvę kaip “alfa” versija, prie kurios prisijungė pirmieji Pionieriai. Per Pi dieną (2019 m. kovo 14 d.) buvo išleistas „Pi White Paper“ informacinis dokumentas, žymintis oficialų Pi Network paleidimą. Šiame etape mūsų programėlės dėka Pionieriams buvo galima kasti Pi valiutą ir taip prisidėti prie būsimos Pi blockchain grandinės augimo ir saugumo. Kadangi pagrindinis tikslas buvo paleisti „Mainnet“ ir sukurti ekosistemą aplink Pi platformą, Pi programėlė, veikianti Pi centralizuotame serveryje, leido mobiliųjų telefonų naudotojams (Pionieriams) susikurti saugos ratus (Security Circle). Tokiu būdu buvo sudarytas pasitikėjimo grafikas, reikalingas Pi Blockchain konsensuso algoritmui, o mainais už tai Pionieriai gaudavo atlygį – Pi už savo įvykdytus kasimus. Be to, šis centralizuotas etapas leido formuotis bendruomenei bei mūsų tinklui augti, o Pi moneta tapo visiems prieinama ir plačiai platinama. Šis etapas leido peržiūrėti daugybę techninių savybių, įvertinti Pionierių patirtį ir įtraukti bendruomenę į tolimesnį tinklo vystymo procesą.

Beta etapo metu buvo pasiekti šie svarbūs tikslai:

  • „Pi Network“ programėlė mobiliesiems telefonams buvo įtraukta į programėlių sąrašą ir buvo pasiekiama tiek „iOS App Store“ ir „Google Play store“ parduotuvėse.

  • „Pi Network“ tinklas išaugo nuo 0 iki daugiau nei 3,5 mln. Pionierių.

  • „Pi Network“ bendruomenės nariai aktyviai įsitraukė į projektus, kurie buvo skelbiami programėlės pagrindiniame ekrane, nariai taip pat buvo aktyvūs pokalbių kambariuose (chat).

  • „Pi Network“ tapo pasiekiamas 233 pasaulio šalyse ir regionuose.

2 etapas: Testnet

Šis etapas prasidėjo 2020 m. kovo 14 d., žymintis dar vieną svarbų pasiruošimą pagrindinio tinklo (Mainnet) paleidimui: buvo  paleistas Testnet, kurį sudarė Pi Node (mazgai) išsidėstę visame pasaulyje. Pi Node programinė įranga leido atskiriems kompiuteriams sudaryti „Pi Testnet“ tinklą „Test-Pi“ valiutos naudojimui. „Test-Pi“ buvo naudojama tik bandymo tikslais, ir tai neturi nieko bendro su Pionierių kasamais/iškastais likučiais Jūsų „Pi Network“ programėlės sąskaitoje. „Pi Testnet“ metu prisijungė daugiau nei 10,000 pilnai veikiančių bendruomenės mazgų (Pi Nodes) ir maždaug 100,000 Pi Nodes, kurie aktyvus ir yra laukiančių sąraše ir kaip bus paaiškinta vėlesniame skyriuje, „Mainnet“ etape jie ir toliau bus prieinami ir bus skirti testavimo tikslais.

„Pi Testnet“ metu mes galime išbandyti „Blockchain“ ryšį, našumą, saugumą ir mastelio keitimą, o programėlių kūrėjai gali kurti ir išbandyti savo programėles prieš jas įdiegiant į „Mainnet“ tinklą. „Testnet“ etapo metu „Pi „Core Team““ komanda įgyvendino ir pritaikė 3 pagrindines strategijas:

  1. Decentralizaciją „Testnet“ tinkle naudojant Pi Nodes,

  2. Augimas naudojant pagrindinę „Pi Network“ programėlę, skirtą atlikti mobiliajai kasybai,

  3. Paslaugų kūrimas pasinaudojant Pi programėlių platforma, kuri yra naršyklėje „Pi Browser“.

„Testnet“ etapas veikė lygiagrečiai su 1 etapu, kartu su „Pi Network“ mobiliąja kasybos programėle ir leido decentralizuotiems bendruomenės Pi Nodes prisijungti į tinklą ir taip pasiruošti „Mainnet“ tinklo paleidimui. Tiksliau, „Testnet“ tinkle veikiantys Pi Nodes padėjo mums nuolat vertinti „Blockchain“ ryšį ir našumą, saugumą ir mastelio kitimą. Tuo tarpu Pi programelių kūrėjai galėjo išbandyti savo programėles kaip jos veikia „Pi Blockchain“ tinkle prieš įdiegiant jas į „Mainnet“. Tuo tarpu mobiliojoje „Pi Network“ kasybos programėlėje ir toliau milijonais didėjo naujų Pionierių skaičius, plėtėsi Pi bendruomenė taip prisidėdama prie bendro „Blockchain“ saugumo. „Pi Browser“ naršyklė kartu su „Pi SDK“ suteikė galimybę bendruomenei kurti paslaugas bei programėles ir toliau plėsti „Pi Network“ tinklo ekosistemą.

„Testnet“ etapo metu buvo pasiekti šie svarbūs dalykai:

  • Buvo išleista daug programinės įrangos “Pi Node” versijų.

  • Pi platforma buvo paleista kartu su pagrindiniais ekosistemos infrastruktūros įrankiais: Pinigine (Pi Wallet), Naršykle (Pi Browser), Brainstorm ir kūrėjų įrankiais.

  • „Pi Browser“ naršyklėje buvo pristatyta bandomoji KYC programos versija.

  • Visame pasaulyje projektas surengė pirmąjį internetinį hakatoną (Hackathon), kuriame dalyvavo tūkstančiai Pionierių - bendruomenės dalyvių.

  • „Pi Network“ tinklas išaugo iki daugiau nei 30 milijonų Pionierių ir nuo 0 iki daugiau nei 10,000 pilnai veikiančių Pi Nodes bei daugiau nei 100,000 kasdien aktyvių Pi Nodes, kurie yra laukiančiųjų sąraše.

  • „Pi Network“ tinklas pasiekė beveik visas pasaulio šalis ir regionus. 

3 etapas: Mainnet

Tikimasi, kad 2021 m. gruodį bus paleistas „Pi Network“ blockchain pagrindinis tinklas – Mainnet. Per šį laikotarpį prasidės Pi valiutos sąskaitos likučių perkėlimas iš Mobiliosios paskyros į Mainnet – pagrindinį tinklą. Pionierių tapatybės patvirtinimas (KYC) bus atliekamas dar prieš Pi likučio perkėlimą į Mainnet. Tam, kad milijonai Pionierių turėtų pakankamai laiko ir galėtų sėkmingai užbaigti KYC patikrą, kad būtų sukurtos paslaugos Pi ekosistemoje ir kad galėtume toliau tęsti savo technologijas ir ekonominį dizainą, Mainnet turės du etapus:

  1. Iš pradžių: uždaras Mainnet (Enclosed Network),

  2. Vėliau: atviras Mainnet (Open Network).

Uždaras „Mainnet“ laikotarpis

Šis laikotarpis prasidės 2021 m. gruodžio mėn. Uždarojo tinklo laikotarpis reiškia, kad pagrindinis tinklas – „Mainnet“ yra aktyvus, bet turi ugniasienę (firewall), panašiai kaip Jūsų kompiuteris. Ši ugniasienė apsaugo nuo bet kokio nepageidaujamo išorinio ryšio. Pionieriai turės pakankamai laiko atlikti tapatybės patvirtinimą (KYC) ir perkelti savo Pi į „Mainnet“ blockchain grandinę. Į „Mainnet“ perkeltą Pi likutį Pionierius galės galės disponuoti savo nuožiūra: prekėms ir paslaugoms įsigyti Pi programėlėse, pervesti Pi kitam dalyviui - Pionieriui arba galės tam tikram laikotarpiui užrakinti savo Pi už tai gaudamas didesnį kasimo greitį. Pionieriai, kurie yra sėkmingai atlikę KYC – tapatybės patvirtinimą, galės laisvai naudoti savo turimus Pi pagrindiniame tinkle - „Mainnet“, bet tai vyks uždaroje (enclosed) „Pi Network“ tinklo aplinkoje. Tačiau, šio laikotarpio metu nebus galima susijungti Pi Blockchain ir su kitomis blockchain grandinėmis ir (arba) mainais, keityklomis (exchange), kur galima keisti valiutą.

Dviejų „Mainnet“ etapų pranašumai

Yra daug privalumų, kol vyksta uždaras etapas ir kol yra pereinama prie visiškai atviro „Mainnet“. Šio etapo eigoje bus galima:

  • Visame pasaulyje milijonams Pionierių atlikti KYC.

  • Sukurti ir įdiegti daugiau Pi programėlių, paslaugų, kurios pasitarnaus mums ir bus naudojamos vėliau.

  • Perkelti programėles į pagrindinį tinklą - Mainnet, kurios buvo įdiegtos “Testnet“ etapo metu.

  • Prieš paleidžiant atvirą „Mainnet“  tinklą (Open Network), atlikti visus būtinus „Mainnet“ ir ekonominio modelio pakeitimus ir koregavimus.

Uždarojo tinklo (Enclosed Network) laikotarpis suteikia daugiau laiko milijonams Pionierių susitvarkyti ir atlikti KYC – tapatybės patvirtinimą ir perkelti savo Pi į „Mainnet“ - pagrindinį tinklą. Tik nedidelė dalis Pionierių sugebėjo užbaigti ir pilnai susitvarkyti savo KYC artėjant „Mainnet“ paleidimui. Per ateinančius kelis mėnesius mes ir toliau diegsime KYC sprendimą ir leisime jį pasiekti vis daugiau Pionierių, kad padėtų jiems patvirtinti tapatybę ir užbaigti KYC. Jei pereitume iš „Testnet“ (bandomojo tinklo) tiesiai prie atvirojo tinklo (Open Network), tai reikštų, kad Pionieriai, kurie atliko KYC anksčiau nei kiti, savo Pi jau turėtų ir galėtų juos panaudoti išorinėje Pi platformoje, bet kam už Pi Network ribų, o Pionieriai, kurie vis dar laukia tapatybės patvirtinimo – KYC, šios privilegijos neturėtų. Kaip greitai Pionieriai patvirtins savo tapatybes visame pasaulyje ir kaip greitai bus užbaigtas KYC – tapatybės patvirtinimas, priklausys nuo to, kaip greitai kiekviena vietinė bendruomenė bus aprūpinta savo vietiniais KYC – tapatybės tikrintojais, vietine darbo jėga, kuri patikrins tapatybes. Priklausys ir nuo to, kaip dalyvaus šiame procese patys dalyviai ir kaip greitai dalyviai – Pionieriai atlikinės KYC.

Turėdami uždarą tinklą (Enclosed Network), milijonai Pionierių turės pakankamai laiko atlikti KYC ir perkelti savo turimus Pi į „Mainnet“ - pagrindinį tinklą. Tokiu būdu visi Pionieriai, norintys ir galintys susitvarkyti ir praeiti KYC per pagrįstą laikotarpį, galės tuo pačiu metu naudoti savo Pi už „Pi Network“ platformos ribų, kitaip tariant visi bus lygūs. Kadangi išorinis ryšys tarp „Pi Blockchain“ ir kitų blockchain grandinių ar sistemų nebus leidžiamas uždarojo tinklo (Enclosed Network) laikotarpiu, tai padės Pionieriams sutelkti dėmesį į perėjimą prie „Mainnet“ be išorinės įtakos „Pi Blockchain“.

Šis laikotarpis taip pat padės bendruomenei labiau sutelkti dėmesį į programėlių bei paslaugų kūrimą ir ekosistemos plėtrą be pašalinių trukdžių. Atsižvelgiant į „Pi Network“ viziją sukurti įvairiomis paslaugomis pagrįstą ekosistemą, tai leis „Mainnet“ tinkle diegti programėles ir kurti paslaugas Pionieriams. Pi programėlės galės būti perkeltos iš „Testnet“ (bandomojo tinklo) į „Mainnet“ (pagrindinį tinklą) - įjungtas aktyvus režimas, kurio metu bus galima atlikti realias operacijas (pervedimus bei prekių bei paslaugų pirkimą/pardavimą) naudojant turimus Pi. Prieš paleidžiant atvirą tinklą (Open Network), tapatybę pasitvirtinę Pionieriai (KYC) galės leisti savo Pi naudodami Pi programėles, tokiu būdu paspartindami paslaugų kūrimą ir Pi ekosistemos plėtrą. Ši apgalvota ir laipsniška atvirojo tinklo (Open Network) strategija pagelbės programėlėse aptikti bei išspręsti ne tik rinkos ir technologijų, bet ir pačio „Pi Network“ tinklo klaidas. Todėl uždarojo tinklo (Enclosed Network) laikotarpis atitinka Pi viziją apie naudingumu pagrįstą ekosistemą ir jos iteracinę filosofiją.

Be to, uždarasis tinklas (Enclosed Network) leis „Mainnet“ dirbti su gamybos duomenimis ir tikrais Pi, skirtingai nei kad buvo „Testnet“ metu. Duomenų rinkimas uždarojo tinklo (Enclosed Network) metu padės sutikrinti ir, prireikus, pakoreguoti bet kokius nustatymus ar formules, kad būtų užtikrintas sėkmingas ir stabilus atviro tinklo (Open Network) funkcionavimas.

 KYC patvirtinimas ir „Mainnet“ likučio perkėlimas

„Pažink savo klientą“ (KYC) – tai procesas, kurio metu tikrinama tapatybė norint identifikuoti žmogų, tai leidžia atskirti tikras paskyras (genuine) nuo netikrų, suklastotų (fake). „Pi Network“ vizija yra sukurti patrauklią ir plačiausiai pasaulio ekonomikoje naudojamą kriptovaliutą. Pi Network valiutos kasimas yra priklausomas nuo socialinio tinklo dydžio. Šiuo metu kasimo greitis jau sumažėjo 5 kartus (įvyko „halving“), kai išaugo minėto socialinio tinklo dydis 5 kartus - 1 tūkst. 10 tūkst. 100 tūkst. 1 milijonas ir 10 milijonų prisijungusių Pionierių. „Pi Network“ taiko griežtą vienos paskyros vienam asmeniui taisyklę.

Turime būti įsitikinę, kad „Pi Network“ nariai yra realūs žmonės, siekiant užkirsti kelią nesąžiningiems asmenims, kurie bandys kasti Pi sukurdami netikras paskyras. Taigi, tapatybės patvirtinimas (KYC) veikia ne tik kaip papildomas saugiklis siekiant aptikti ir pašalinti netikras paskyras (1 asmeniui – 1 paskyra taisyklė), bet taip pat užtikrina saugų realių žmonių tinklą.

Duomenis, kuriuos renkame KYC proceso metu, naudojami tik siekiant patikrinti Pionieriaus tapatybę bei laikytis nustatytų taisyklių, kurios susijusios su pinigų plovimu (AML) ir terorizmo finansavimu.

Kaip buvo pranešta projekto įkūrimo pradžioje, siekiant užtikrinti sąžiningumą, bei realių žmonių tinklą, netikros (fake) paskyros ir kasimas naudojant „script“ -  griežtai draudžiami. Šios paskyros bus išjungtos ir nebus perkeltos į „Mainnet“ - pagrindinį tinklą. Per pastaruosius trejus metus buvo įdiegta daugybė techninių mechanizmų, padedančių nustatyti suklastotas paskyras ir paskyras, naudojančias robotus (bots). Tų paskyrų, kurias mūsų algoritmas identifikavo su didele tikimybe kaip netikras, savininkai turės įrodyti jog klystame. Šios netikros paskyros bus arba išjungtos, arba bus atidžiai peržiūrimos laikantis griežtų apeliacinio skundo peržiūros taisyklių. Paskirstant KYC vietas pirmenybė bus teikiama realių žmonių paskyroms, kurie buvo sąžiningi ir laikėsi taisyklių.

Tik paskyroms su patvirtintomis tapatybėmis - KYC bus leidžiama pereiti į „Mainnet“ - pagrindinį tinklą, o į „Mainnet“ sąskaitą bus perkelti tik Pi likučiai, priskirtini paskyroms su patvirtinta tapatybe. Kai Pionierius ir jo saugos rato ir darbo komandos nariai praeis KYC, bus aišku kada ir kokiu mastu Pionierius gali pervesti savo likučius. Žemiau pateikiamas hipotetinis pavyzdys, iliustruojantis, kaip Pionierių KYC patvirtinimas paveikia jų likučius, kai jie perkeliami į „Mainnet“.

Norėdami viską supaprastinti, kad būtų lengviau suprasti, įvairias Pi sąskaitos likučio sąvokas apibrėžiame taip:

 ● Mobilusis likutis: likutis, šiuo metu matomas Pionieriaus paskyroje, „Pi Network“ mobiliojoje programėlėje.

Pervedamas likutis: likutis, kurį leidžiama perkelti į pagrindinį tinklą - „Mainnet“, nes Pionierius ir su juo konkrečiai susiję asmenys - darbo ir saugos rato komandos nariai, praėjo KYC.

Mainnet likutis: likutis, kuris pačio Pionieriaus buvo pervestas į „Mainnet“.

Tarkime, kad asmuo A yra Pi paskyros savininkas, kuris nori pervesti Mobilųjį likutį. Pionieriui A bus leista pervesti Pi iš Mobiliojo likučio į „Mainnet“ tik tada, kai bus patikrinta ir patvirtinta jo tapatybė, kitaip tariant kai praeis KYC. Tarkime, kad šis asmuo turi asmenis B, C, D ir E savo darbo komandoje, o asmenis D, E, F, G - saugos rate. Kol kas tik asmenys A, B, D ir F yra sėkmingai patvirtinę tapatybes (KYC).

Pateikiamas pavyzdys:

  • A yra kasantis Pionierius, praėjęs KYC.

  • B, C, D, E yra A darbo komandoje.

  • D, E, F, G yra A saugos rate.

  • A, B, D ir F jau yra praėję KYC.

Tai yra A pervedamas likutis, kuris susideda iš šių trijų komponentų:

  • (Pioneer) Pionieriaus atlygis: iškasti Pi, atsižvelgiant į A Pionieriaus statusą visose kasybos sesijose.

  • (Contributor) Partnerio atlygis: D ir F kaip partnerių indėlis į A kasybos rodiklį visose kasybos sesijose.

  • (Ambassador) Ambasadoriaus atlygis: kasybos premijos už visas kasybos sesijas, kuriose B ir D kaip darbo komandos nariai kasė tuo pat metu, kaip ir A.

Kuo daugiau Pionieriaus A darbo komandos ir saugos rato narių praeis KYC (pavyzdyje C, E ir G), tuo daugiau A mobiliojo likučio palaipsniui taps Pervedamu likučiu – paruoštu ir priklausančiu A ir perkeliamu į „Mainnet“ - pagrindinį tinklą, kur galiausiai taps „Mainnet“ likučiu priklausančiu A Pionieriui.

Uždarojo tinklo laikotarpiu (Enclosed Network) visas Mobilusis likutis, kuris nebuvo konvertuotas į pervedamą likuti, pasiliks mobiliojoje kasybos programėlėje tol, kol Jūsų darbo komandos ir saugos rato nariai praeis KYC, kai praeis, atitinkamos sumos bus pervedamos į „Mainnet“ – pagrindinį tinklą. Aukščiau pateiktame pavyzdyje „Pionieriaus A“ atveju C, E ir G likutis liks kaip mobilusis A likutis mobiliojoje kasybos programėlėje, laukiant, kol C, E ir G praeis KYC, kad likutis taptų pervedamas. Jei šios su Jumis susijusios paskyros vis dėl to nepraeis tapatybės patvirtinimo (KYC), tokioms paskyroms priskirtas likutis po tam tikro laiko nustos galioti - bus suteikta pakankamai laiko, per kurį visas tinklas turės atlikti KYC. Nepanaudoti likučiai dėl KYC trūkumo bus atmesti ir jokiu būdu nepateks ir nebus perkelti į pagrindinį tinklą - „Mainnet“.

Uždarojo tinklo (Enclosed Network) apribojimai

Nors pervedimai tarp Pionierių ir tarp Pi programėlių bus leidžiami Pi tinkle, uždaro tinklo (Enclosed Network) metu galios žemiau nurodyti apribojimai. Šių apribojimų pagalba tinklas ir taps uždaras Enclosed Network laikotarpiu:

  • Nebus jokio ryšio tarp Pi ir kitų blockchain grandinių ar kriptovaliutų keityklų (exchanges).

  • „Mainnet“ tinklas bus pasiekiamas tik per Pi Piniginę (Pi Wallet) ir Pi programėles Pi Browser naršyklėje.

  • „Mainnet blockchain“ grandinė bus pasiekiama iš bet kurio kompiuterio, turinčio internetą, bet pasiekiama tik per ugniasienę, kad būtų laikomasi aukščiau nurodytų taisyklių.

  • „Mainnet“ tinkle bus pajungti tik „Core Team“ komandos Pi Nodes (mazgai), užtikrinantys, kad ugniasienė visą laiką funkcionuotų.

Uždaras tinklas (Enclosed Network) palaikys ekonominę veiklą ir Pi ekosistemos augimą. Taigi, sandoriai tarp Pionierių bus įmanomi naudojant Pi piniginę (Pi Wallet), o pasitvirtinę tapatybes Pionieriai galės naudoti Pi piniginę įvairiems sandoriams su Pi. Pionieriai taip pat galės išleisti savo Pi per Pi programėles „Pi Browser“ naršyklėje. „Pi Browser“ naršyklė veiks „Mainnet“ tinkle per SDK ir „Pi blockchain“ API. Uždarojo tinklo (Enclosed Network) laikotarpiu „Pi Browser“ naršyklė galės naudoti tik „Pi blockchain“ API, kurios yra įtrauktos į ugniasienės patikimų jungčių sąrašą, kad galėtų sąveikauti su „Mainnet“.

Leidžiami šie sandorių ir pervedimo būdai: Pionierius - Pionieriui, Pionierius - Programėlei ir Programėlė - Pionieriui.

  • Galime iškeisti savo Pi į prekes ir paslaugas naudojant Pi Apps - programėles.

  • Galime pervesti Pi tarp Pionierių už prekes ir paslaugas.

Šie veiksmai yra neleistini ir draudžiami:

  • Draudžiamas Pi keitimas į tradicines valiutas (EUR - €, USD - $ ir kita).

  • Draudžiamas Pi keitimas į kitas kriptovaliutas.

  • Draudžiamas Pi pervedimas už pažadą, kad vėliau Pi bus iškeistas į tradicines (EUR - €, USD - $ ir kita) ar kitas kriptovaliutas.

Aukščiau nurodytus apribojimus įgyvendinsime  į „Mainnet“ (pagrindinį tinklą) įdiegdami ugniasienę ir išskirtinai paleisdami tik savo Pi Mainnet Nodes per šį tarpinį (laikiną) laikotarpį. Bendruomenės „Pi Nodes“ (mazgai) ir toliau veiks „Testnet“ uždarojo tinklo (Enclosed Network) laikotarpiu. Atvirojo tinklo (Open Network) metu mes ir toliau išleisime atnaujinimus „Pi Node“ sąsajoms ir atliksime kitus reikalingus pakeitimus, rengdamiesi bendruomenės pasiruošimui, kad „Pi Nodes“ veiktų „Mainnet“ tinkle. Uždarojo tinklo apribojimai bus sušvelninti kai bus pasiektas kitas laikotarpis - atviras tinklas (Open Network).

Atvirojo tinklo (Open Network) laikotarpis

Priklausomai nuo uždaro tinklo (Enclosed Network) ekonomikos progreso ir KYC eigos, šis laikotarpis gali prasidėti jau Pi dieną (2022 m. kovo 14 d.) arba Pi2 dieną (2022 m. birželio 28 d.) arba vėliau. Atviras tinklas (Open Network) reiškia, kad uždarojo tinklo ugniasienė (firewall) bus išjungta, kad būtų galima prisijungti prie išorinio ryšio, pvz., kitų tinklų, piniginių ir prie visų kitų, norinčių prisijungti prie Pi „Mainnet“. API prisijungimai nebebus blokuojami, o Pionieriai galės vėl pasileisti savo „Pi Nodes“ bei naudotis API paslaugomis. Pionieriai taip pat turės ryšį ir galės susijungti su kitomis blockchain grandinėmis, o bendruomenės „Pi Nodes“ (mazgai) palaikys „Mainnet“ tinklo veikimą.

Atgal į viršų

.